Previous Next

Студентки 4 курсу кафедри німецької філології спеціальності 014 «Середня освіта» (Мова і література (німецька, англійська)) успішно завершили курс «DLL 1: Lehrkompetenz und Unterrichtsgestaltung» на платформі Goethe-Institut та отримали сертифікати міжнародного зразка.

Previous Next

Секція «Теорія та практика перекладу» активно працювала в межах XХVІІ Всеукраїнської наукової конференції молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених» (керівники секції доцентка Ірина Литвин, старша викладачка Ольга Коновалова).

Previous Next

8 травня 2025 року, у День пам’яті та примирення, на кафедрі англійської філології та методики навчання англійської мови ННІІМ відбулася серія тьюторських зустрічей, які провели доцент Л.О. Пашіс, старші викладачки О.М. Заїковська та С.В. Лєвочкіна зі студентами 3–4 курсів бакалаврату та 1 курсу магістратури.

Previous Next

24 та 25 квітня студенти спеціальностей А4 "Середня освіта" (ОП "Мова і література (англійська, німецька)") та В11 "Філологія" (ОП "Переклад (перша — англійська)") мали змогу відвідати лекцію та практичне заняття запрошеного професора інформаційних систем та аналітики Маркуса Джоуба з Університету Маямі (штат Огайо, США).

Previous Next

У четвер, 17 квітня, в рамках проведеної тьюторської години студенти груп 4А та 4Б ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького поговорили про найважливіші битви російсько-української війни, які вплинули та досі впливають на хід повномасштабного вторгнення, що триває вже понад три роки.

Previous Next

8 квітня відбувся науково-практичний семінар " Специфіка українського войсоверу та дубляжу" Організаторка і модераторка заходу доц. Ірина Литвин акцентувала на актуальності авдіовізуальних досліджень. Звернула увагу на відмінності войсоверу та дубляжу.

Previous Next

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького бере участь у міжнародному дослідницькому проєкті  «Виклики та можливості для дипломатії спадщини ЄС в Україні» (спонсор: ЄС в рамках програми ЕРАЗМУС+ – Політичні дебати напряму Жан Моне; тривалість: 2023-2026). У рамках проєкту 24 – 28 березня 2025 року в університеті Регенсбурга (Німеччина) для студентів і молодих науковців європейських країн відбулася міжнародна Зимова школа 2025 «Культурна спадщина України: дипломатія ЄС та регіональні перспективи». Слухачем школи з України була Інна Черненко, яка отримала магістерський ступінь в ННІ іноземних мов нашого університету наприкінці 2024 року і яка під час навчання брала активну участь у проєкті, досліджуючи висвітлення теми української спадщини в європейських ЗМІ. 

Previous Next

З нагоди річниці Т.Г. Шевченка студенти 2 курсу спеціальності Середня освіта разом із тьютором, доцентом кафедри сучасних практик викладання англійської мови Кресан О.Я мали унікальну можливість відвідати Музей українського рушника. Ця екскурсія стала справжньою подорожжю у світ українських традицій та народного мистецтва.

Експозиція музею вразила своєю різноманітністю та глибиною. Тут зібрані рушники з різних регіонів України, кожен із яких має свою неповторну символіку, орнаментику та історію. Особливе враження справили старовинні вишиті рушники, що передавалися з покоління в покоління, зберігаючи культурний код нашого народу та колекція вишитих портретів Тараса Шевченка. Кожен з цих портретів має свою унікальну історію.

Директорка музею, професорка Ярмоленко Н.М. цікаво та змістовно розповіла про символіку вишивки, традиції її використання в побуті та обрядах. Студенти дізналися про різницю між рушниками для буденних і святкових подій, а також про значення кольорів та візерунків у вишивці.

Цей візит не лише поглибив знання студентів про національну культуру, а й викликав гордість за українську спадщину.
Відвідування Музею рушника — це чудова можливість відчути зв’язок поколінь і збагатити власне уявлення про культурну спадщину України. Радимо всім, хто цікавиться історією та народним мистецтвом, обов’язково побувати тут!

Previous Next

Змістовним і пізнавальним було відвідування Наукової бібліотеки імені Михайла Максимовича для першокурсників ОП ПЕРЕКЛАД (перша-англійська)👍
Майбутні перекладачі разом із тьюторкою Лілією Гаращук дізналися, як правильно користуватися пошуковою системою, заповнили картки читача, щоб мати змогу брати літературу, необхідну для навчання.
Директор Голиш Г.М. провів цікаву екскурсію про історію Книги і Слова, заснування та розвиток бібліотеки університету.
Щиро вдячні колективу Наукової бібліотеки за проведену зустріч!❤

Адреса та контакти

 м. Черкаси,

бульвар Шевченка, 79,

навчальний корпус № 3,

4 поверх, каб. 413, 415

 (0472) 36-03-22

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук