25 РОДЗИНОК СЕКЦІЇ «ТЕОРІЯ ТА ПРАКТИКА ПЕРЕКЛАДУ»

Студенти ОП Переклад (перша – англійська) взяли активну участь у засіданні секції «Теорія та практика перекладу», організованого кафедрою теорії та практики перекладу ННІ іноземних мов 22 травня 2024 року у рамках XXVI Всеукраїнської наукової конференції молодих учених «Актуальні проблеми природничих і гуманітарних наук у дослідженнях молодих учених» («РОДЗИНКА ‒ 2024»).

Учасників секційного засідання привітала завідувачка кафедри теорії та практики перекладу доцентка Ірина Литвин, наголосивши, що майбутні перекладачі опублікували 25 тез – нових, оригінальних розвідок, які охопили різнопланові актуальні питання сучасного перекладознавства.

Майбутні перекладачі презентували наукові роботи на теми художнього й аудіовізуального перекладу, локалізації відеоігр, перекладу публіцистики та науково-популярної літератури. Жваве обговорення викликали доповіді магістрантів ОП Переклад (перша – англійська): Дарії Дідківської про особливості передачі нетипових метафор під час перекладу та дубляжу кінострічок (керівник доц. Оксана П’єцух), Олександра Мацегори та Назара Кравченка про труднощі, які виникають під час локалізації відеоігор (керівник: доц. Ірина Литвин), Володимира Момотова про проблеми адаптації спеціальної лексики у перекладі науково-популярних книг (керівник: ст. викл. Ольга Коновалова) та четвертокурсниці Олени-Марини Редько про прагматичні перетворення у перекладі художньої літератури (керівник: проф. Валерій Кикоть).

Модераторка заходу Ольга Коновалова щиро подякувала усім учасникам за публікацію матеріалів власних досліджень та цікаве представлення своїх наукових доробків.

Учасники секції також подякували свої керівникам й організаторам конференції за змістовний захід.

Олена-Марина Редько,

студентка 4-го курсу ОП Переклад (перша – англійська)