ДНІ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ

Цьогоріч Тиждень науки у ЧНУ ім. Б. Хмельницького для студентів філологічних і нефілологічних спеціальностей, які вивчають польську мову, став особливим. Серед заходів відбулися Dni języka polskiego, які, безумовно, додали цікавинки Тижню і стали емоційним сплеском  для знавців польської.

Дві насичені зустрічі у Zoom пройшли під гаслом «Польська культура очима українських студентів» і об’єднали у спільному віртуальному просторі студентів і викладачів ННІІМ.

Вправна режисура викладача польської мови пана Міхала Ястжембського, посланця NAWA, забезпечила гарний результат – захід вийшов вдалий! Блискучою виявилася презентація студентки 3 курсу ННІМВІФ Анжеліки Хоменко на тему «Культурна характеристика поляків». А ґрунтовне представлення польської молодіжної музики, підготоване Сніжаною Грисюк і Ігорем Степанчуком (ОП Переклад (перша – англ.)), оздоблене музичним колажем,  дало можливість зорієнтуватися у смаках польської молодіжної аудиторії. Після презентації Віктора Тав′єнка (ОП Переклад (перша – англ.)) на тему: «Польські комп’ютерні ігри» розгорілася гостра дискусія. Обійшлося без жертв. Чого не скажеш про візуалізацію сюжетів самих ігор: там щедро лилася кров.

Прикрасою зустрічей стала декламація віршів польських поетів, які студенти обирали, як правило, самостійно. Класичну і модерну польську поезію читали Нікіта Ральф, Вадим Прокопенко, Анна Трохименко, Яна Рябова і Юлія Холодова. Без анонсу польською прозвучало шевченківське «Тече вода в синє море», але учасники впізнали твір без підказки!

Інтригою зустрічей стали результати польського орфографічного диктанту, який он-лайн написали всі присутні студенти. Змагалися за каву з пані Директоркою і додаткові бали з польської. Отож, на каву з Людмилою Швидкою до модного черкаського закладу йдуть Руслана Лупій (3 курс ННІІМ) і Нікіта Ральф (1 курс, ННІІМ). Вони посіли І і ІІ місце. ІІІ місце посів Дмитро Шевченко (3 курс, ФОТІУС), а ІV поділили Вадим Прокопенко (3 курс, ННІІМ) і Вікторія Годована (1М, ННІІМ).

Підбиваючи підсумки заходу, директорка Полонійного центру Лілія Потапенко подякувала всім учасникам за творчі зусилля, а гостям – за щирий інтерес  до польської культури і студентської творчості.

Адреса та контакти

 м. Черкаси,

бульвар Шевченка, 79,

навчальний корпус № 3,

4 поверх, каб. 413, 415

 (0472) 36-03-22

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук