Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького бере участь у міжнародному дослідницькому проєкті «Виклики та можливості для дипломатії спадщини ЄС в Україні» (спонсор: ЄС в рамках програми ЕРАЗМУС+ – Політичні дебати напряму Жан Моне; тривалість: 2023-2026). У рамках проєкту 24 – 28 березня 2025 року в університеті Регенсбурга (Німеччина) для студентів і молодих науковців європейських країн відбулася міжнародна Зимова школа 2025 «Культурна спадщина України: дипломатія ЄС та регіональні перспективи». Слухачем школи з України була Інна Черненко, яка отримала магістерський ступінь в ННІ іноземних мов нашого університету наприкінці 2024 року і яка під час навчання брала активну участь у проєкті, досліджуючи висвітлення теми української спадщини в європейських ЗМІ.
Міжнародна зимова школа була організована Центром міждисциплінарних українознавчих студій «DenkRaum Ukraine» («Think Space Ukraine») при Регенсбурзькому університеті. Центр, що об'єднує експертів з української історії, культури, політики, права та економіки, є всесвітньо визнаним осередком інформації та комунікації, який сприяє міждисциплінарним дослідженням та освіті за напрямами, пов’язаними з Україною.
Різні заходи, включені до програми Зимової школи (лекції, дискусії, екскурсії) знайомили слухачів із відносинами між Україною і ЄС, із політикою ЄС у сфері спадщини в практиці Східного партнерства, із проблемами захисту української культурної спадщини (державних колекцій, музеїв, меморіальних заповідників) в умовах війни, з історією України й українства та її викривленням російською пропагандою, з українською церквою, із впливом російсько-української війни на національну свідомість у країнах Балтії та в Грузії тощо. Теми програми є засадничими для стратегічної комунікації у сфері культурної дипломатії. Заняття зі слухачами школи проводили відомі науковці, журналісти, культурні діячі з України, Німеччини, Бельгії, Швеції, Франції, Німеччини, Австрії, Польщі та Грузії.