День Гідності та Свободи: народ — непереможний!

У четвер, 21 листопада, студенти груп 4А та 4Б ННІ іноземних мов ЧНУ ім. Б. Хмельницького за сприяння тьютора доц. Пашіс Л.О.  провели виховну  годину, присвячену Дню Гідності та Свободи. Офіційно затверджене з метою вшанувати мужність учасників доленосних подій в історії України — Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013 - 2014 рр. —  це свято відзначається вже вдесяте. Цього ж року студенти разом переглянули документальний фільм «Зима у вогні: Боротьба України за свободу» режисера Євгена Афінеєвського та відверто поділилися власними враженнями від стрічки.

Подушкіна Марʼяна: «Цей фільм неможливо дивитись без сліз та почуття гордості. Він показує жахливі умови, в яких наші люди стояли на Майдані: мороз, водомети, побиття “Беркутом” і навіть кулі. Особливо зачіпають моменти, де звичайні люди — від студентів до пенсіонерів — об’єднувалися, допомагали одне одному і тримали барикади. Кожна сцена — це біль і гордість. Однозначно рекомендую всім подивитися цей фільм, особливо тут, за кордоном, де чую аргументи на кшталт: “Якби росіяни вийшли, їх би просто посадили до в’язниці, і на цьому все.” Завдяки тому, що цей фільм доступний на Netflix, його дуже легко знайти й показати всім, хто хоче зрозуміти ідею нашої боротьби і те, як важливо нам бути в ЄС.»

Мельниченко Єлизавета: «Враження від перегляду фільму вкотре дають мотивацію та прагнення до кращого майбутнього в Україні. Це ще раз переконує, що українців не зламати натиском з боку влади. Ми – вільний народ, який не схиляє голови і сам дає собі раду, як жити та куди рухатися у житті. Сцени з документального фільму не залишають байдужим нікого, адже вони реальні, живі та болючі, що водночас передає всю жорстокість ситуації.»

Шильнікова Ірина: «Революція гідності – важливий крок на шляхові українського народу до вільного життя і розвитку своєї країни. Наша нація незламна і безстрашна, адже тоді (як і зараз) ми всі обʼєднані одним бажанням – бажанням миру і злагоди, свободи у всіх її проявах. Фільм мотивує не зупинятися і йти далі, боротися за майбутнє своєї Батьківщини, стояти за славу і честь полеглих героїв, які віддали найцінніше – життя. «Зима у вогні» не тільки показує правду в усіх її відтінках, а й зображає українську націю такою, якою вона є, – могутньою і єдиною!»

Черненко Анастасія: «Фільм є потужною документальною стрічкою, яка справила на мене глибоке емоційне враження. Режисер майстерно передав атмосферу боротьби, відваги та солідарності через реальні кадри протестів, інтерв'ю з учасниками та очевидцями. «Winter on Fire» демонструє, що людська гідність та прагнення свободи є універсальними цінностями. Це важливий і потужний урок про роль громадянської свідомості в сучасному світі. Я вважаю, що для кожного з нас, як і для представників інших націй, цей фільм є обов'язковим до перегляду.»

Черненко Яна:«Фільм майстерно передає дух боротьби та єдності людей, які вийшли на вулиці, аби відстояти свої права та свободу. Реальні кадри з протестів вражають своєю відвертістю та силою: сміливість, стійкість і незламність українців буквально пробирають до мурах. Це не просто хроніка подій – це свідчення сили людського духу, яка здатна змінювати історію. Після перегляду залишилося відчуття гордості за людей, які готові ризикувати всім заради свободи, і розуміння того, наскільки важливо цінувати демократію.»

Замедянська Анастасія: «Тяжко спостерігати за подіями з перспективи глядача фільму, коли досі пам’ятаю, як бачила це в реальному часі по новинах. Сміливість учасників Революції Гідності, їхня впевненість та віра у те, що влада в руках простого люду, — ось доказ тому, що український народ здатен вистояти все. Безсонні ночі, скривавлена бруківка, звірські побиття «Беркутом» — далеко не кожен здатен таке витримати і лишитися при власному слові, а українці змогли. І зможуть ще й не таке. Фільм обов’язковий для перегляду, особливо для тих людей, котрі досі впевнені, що у нас нема ким пишатися, що цінувати та за що стояти. «Зима у вогні» чітко розставляє усі крапки над «ї».»

Новини та події

Адреса та контакти

 м. Черкаси,

бульвар Шевченка, 79,

навчальний корпус № 3,

4 поверх, каб. 413, 415

 (0472) 36-03-22

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук