Наша історія

У 2001 році у зв’язку з розширенням факультету романо-германської філології та збільшенням кількості викладачів було прийнято рішення заснувати кафедру фонетики та граматики англійської мови. Завідувачем кафедри обрали кандидата філологічних наук, доцента Кравченко Тамілу Миколаївну.

001 копия

На кафедрі фонетики та граматики англійської мови здійснюються філологічні дослідження, цілі й завдання яких передбачають зв'язок із практичними та теоретичними курсами, які викладаються в інституті іноземних мов. Результати і висновки наукових досліджень сприяють модернізації і поглибленню навчального науково-практичного базису.

Кафедра викладає курси практичної фонетики, практичної граматики та практики англійської мови, латинської мови, лінгвокраїнознавства та методики викладання іноземних мов. 

002 копия

Викладачі кафедри фонетики та граматики англійської мови керують науковою роботою студентів, які, зокрема, за підтримки наукових керівників беруть участь в університетських, міжуніверситетських наукових конференціях та семінарах.

Щомісяця на кафедрі проводяться наукові семінари, метою яких є обговорення актуальних філологічних проблем. На семінарах апробуються результати наукових досліджень викладачів кафедри. Наукові семінари сприяють підвищенню досвіду та компетенції з науково-практичних аспектів.

003 копия

Викладачі кафедри працюють над оновленням програмно-методичного забезпечення, яке у цілому відповідає потребам якісного навчання студентів. Щороку переглядаються, доповнюються і затверджуються на кафедрі робочі програми навчальних дисциплін, розробляються методичні рекомендації, навчальні посібники. Необхідно відзначити, що навчальні програми розроблені у відповідності з сучасними вимогами освітньо-професійних програм та містять теоретико-лекційний і практичний розділи, розділ самостійних завдань для студентів, розділ контролю та самоконтролю студентів. Викладання дисциплін забезпечене пакетами контрольних та тестових завдань.

kafedra2

Результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри складають вагому теоретико-практичну основу методичних посібників, які розробляються на кафедрі з метою оптимізації навчального процесу.

Співпраця кафедри з різними навчальними закладами (Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, Черкаський національний технологічний університет, Мала академія наук, загальноосвітні школи та з grantees of the U.S. State Department program) уможливлює практичну реалізацію наукових досліджень шляхом впровадження спецкурсів та використання підготовлених методичних розробок.

kafedra5

Сьогодні навчальний процес на кафедрі забезпечують 6 штатних викладачів: доц. Сливка Наталія Петрівна, доц. Рудакова Людмила Пилипівна,  доц. Кресан Олена Ярославівна, ст. в. Петрова Оксана Борисівна, ст. в. Щур Світлана  Миколаївна, в. Броварська Ілона Анатоліївна.

Кафедра сучасних практик викладання англійської мови

Teachers

who love teaching

teach students to love learning.

 

 

 

 

Адреса: 18031, м. Черкаси, б-р Шевченка 79, корпус № 3, ауд. 420

Телефон: (0472) 36-12-23

Facebook @phonetics.and.grammar

Instagram _modern_practices

Завідувач кафедри — кандидат філологічних наук, доцент Наталія Сливка

 

Кафедра сучасних практик викладання англійської мови - це дружній колектив професіоналів та однодумців, яких об'єднує любов до своєї справи, прагнення до саморозвитку та вдосконалення  та бажання передавати свої знання молодшому поколінню. Ми готуємо висококваліфікованих спеціалістів за спеціальністю 014 Середня освіта (014.021 Англійська мова та література), Мова та література (англійська, німецька)

Сьогодні навчальний процес на кафедрі забезпечують 6 штатних викладачів: кандидат філологічних наук, доц. Наталія Сливка, кандидат педагогічних наук, доц. Людмила Рудакова, кандидат філологічних наук, доц. Олена Кресан, ст. в. Оксана Петрова, ст. в. Світлана  Щур, в. Броварська І.А. Викладачі кафедри забезпечують не лише проведення високопрофесійних та цікавих занять, а й приділяють величезну увагу виховній та організаційній роботі зі студентами молодших курсів.

Викладачі кафедри публікуються у зарубіжних наукових виданнях і беруть участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях. Загальнокафедральна наукова тема орієнтована на дослідження теоретичних та практичних аспектів фонетики англійської мови.

Особливе місце у навчальному процесі займає  міжнародна співпраця, адже викладачі кафедри не тільки підтримують зв'язки з навчальними закладами Іспанії, Чехії, Аргентини, Канади, Німеччини, Нової Зеландії, а й проводять спільні наукові-методичні семінари, конференції  та тренінги, є членами різноманітних міжнародних професійних об'єднань (Міжнародна фонетична асоціація - в.о. завідувачки кафедри доцент Наталія Сливка; міжнародна асоціація вчителів англійської мови TESOL - доц. Наталія Сливка, доц. Людмила Рудакова, ст. в. Світлана Аліфанова, ст. в. Оксана Петрова, ст. в. Світлана Щур).  В.о. завідувачки кафедри доцент Наталія Сливка є координатором проєкту з міжнародної кредитної мобільності Erasmus + з університетом Вальядоліда, Іспанія та учасником програми “Teaching Excellence Program”, яке реалізується Британською Радою в Україні у партнерстві з Інститутом вищої освіти НАПН України. У 2022 році кафедрою було ініційовано новий волонтерський проєкт “Cross cultural talks”, у межах якого запрошені викладачі з європейських ВНЗ проводять наукові семінари та лекції на наукову та культурну-просвітницьку тематику.  Для забезпечення максимальної ефективності занять усі викладачі кафедри регулярно проходять стажування та підвищення кваліфікації, знайомляться з новими методиками викладання англійської мови, опановують сучасні онлайн ресурси та програмні засоби.

Освітні програми

Силабуси

Шановні батьки, студенти, роботодавці!

Будемо вдячні за конструктивну критику, зауваження і пропозиції щодо змісту освітніх програм.

Звертайтеся за телефоном: (0472) 37-12-23 та е-поштою: fonogram420Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

 


           ОСВІТНІ ПРОГРАМИ

БАКАЛАВР

035 Філологія спеціалізація (035.041 Германські мови та літератури (переклад включно), перша - англійська) (ОП Мова і література (англійська, німецька))

014.02 Середня освіта (014.021 Англійська мова і література) (ОП Мова і література (англійська, німецька))


 СИЛАБУСИ (обов'язкові компоненти освітньо-професійної програми)

Обов'язкові дисципліни

Практика англійської мови 1 курс

Фонетичний практикум  1 курс

Граматичний практикум 1 курс

Шкільний граматичний практикум з англійської мови 1 курс

Шкільний фонетичний  практикум з англійської мови 1 курс

Методика викладання іноземних мов у старшій школі та ЗВО 1 курс

Практика англійської мови 2 курс 

Практична фонетика англійської мови 2 курс

Практична граматика англійської мови 2 курс

Лінгвокраїнознавсто 2 курс 

Лінгвокраїнознавство в школі 

Література англомовних країн 

Ділова англійська мова М -1 курс (Філологія)

Лінгвокраїнознавство: англомовні країни

Література країн, мова яких вивчається 

Англійська мова 2 курс

Методика викладання іноземних мов у старшій школі та ЗВО 2 курс 

Шкільний курс англійської мови та методики навчання 4 курс 

 

Вибіркові внутрішньогалузеві дисципліни

Сучасна англійська вимова 2 курс

Сучасна англійська вимова 3 курс

Англійська фонетика. Теорія та практика 3 курс

Позитивне мислення 

Ділова англійська мова М -1 курс (Середня освіта)

 

Міжгалузеві дисципліни

Розмовна англійська мова

Шановні студенти, ознайомтесь будь ласка з алгоритмом ваших дій щодо вибору внутрішньогалузевих дисциплін

 

Як обрати внутрішньогалузеву дисципліну?

Студенти першого та другого курсів у весняному семестрі мають можливість зробити вибір внутрішньогалузевих дисциплін, які б вони хотіли вивчати у наступному навчальному році. Для цього потрібно:

 

1. Зареєструватися у гуглкласі вибіркових дисциплін з корпоративного аккаунту:

- студенти І курсу СО (денне) (kfdp2pm)
- студенти ІІ курсу СО (денне) (pksun4r)
 

2. Ознайомитися з силабусами ( коротким описом) вибіркових дисциплін.

3. Доєднатися до відеозустрічі, де будуть представлені внутрішньогалузеві дисципліни, поспілкуватися з викладачами, які їх проводять (відповідне оголошення про дату та час буде у класрумі).

4. Зробити свій вибір і записатися на вибіркові дисципліни у гуглдокументі (буде в класрум).

5. Написати заяву за зразком від руки (зразок буде у гуглкласі) та завантажте фото у гуглклас.

6. Паперовий варіант заяви здати лаборанту на кафедру сучасних практик викладання англійської мови (ауд.420).

 

Увага! Наповнення гуглкласу та всі лінки будуть активовані у квітні, ближче до дат вибору.

 

Силабуси міжгалузевих дисциплін

Протоколи, списки груп 

 

Адреса та контакти

 м. Черкаси,

бульвар Шевченка, 79,

навчальний корпус № 3,

4 поверх, каб. 413, 415

 (0472) 36-03-22

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук