ТРЕНІНГ З ПОВЕДІНКИ В УМОВАХ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

25 квітня 2023 року за ініціативи завідувача кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Корновенко Лариси Віталіївни та співробітника Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля Пархоменко Тетяни Василівни відбувся тренінг з поведінки в умовах надзвичайних ситуацій

Захід зібрав студентів 1–4 курсів та викладачів ННІ іноземних мов.

тренінг 26.04.23 1

З вступним словом звернулась до присутніх завідувачка кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання доцент Л.В. Корновенко. Лариса Віталіївна підкреслила важливість та своєчасність заходу і висловила впевненість і тому, що захід буде цікавим і корисним.

Розпочав роботу тренінгу заступник начальника з наукової роботи, доктор технічних наук, професор Мирошник Олег Миколайович. Професор розповів про історію становлення Інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, спеціальності, які пропонує інститут та факультети, де відбувається навчання. Лектор підкреслив, що до особливостей навчання належить те, що теорія тісно пов’язана з практикою. Розповідь Олега Миколайовича супроводжувала цікава презентація, що включала відеоряд про будні курсантів та викладачів Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля.

Практичну частину тренінгу продовжили завідувач лабораторії інноваційних технологій у сфері цивільного захисту кандидат технічних наук, доцент Нуянзін Олександр Михайлович та курсанти 2 та 3 курсів  Левченко Павло та Смелянець Максим.  Курсанти запропонували низку практичних рекомендацій та певні алгоритми дій при різних ситуаціях. Так, наприклад, при сигналі «Тривога» не треба панікувати. Головне – знати, де треба ховатись. Виявилося, що підвал – це не найкраще місце для укриття. Треба ховатися у спеціалізованих сховищах (у Черкасах таке сховище є в «Любаві»!). Курсанти запропонували розробити особистий  «план евакуації», який варто розмістити на холодильнику, щоб мати перед очима план своїх дій у надзвичайній ситуації. Студенти розповіли, що має бути у «тривожній валізці» (документи, гроші, ліки, продуктовий набір, зарядні пристрої, теплий одяг, медична картка),

тренінг 26.04.23 4

тренінг 26.04.23 5

Ця практична робота викликала багато питань, на які курсанти зі знанням справи відповідали.

тренінг 26.04.23 3

Олександр Михайлович Нуянзін розповів, як треба діяти у випадку хімічних атак, при пожежі в житловому будинку, при розливі ртуті, при отруєнні чадним газом. Студенти та викладачі були вражені тим, що для того, щоб убезпечити себе та рідних треба знати нескладні правила та їх виконувати. Студентів цікавило все: де ховатись у багатоповерховому будинку, що робити, при хімічній атаці, куди телефонувати тощо.

Бесіда вийшла жвавою, цікавою, насиченою й корисною.

Півтори години пролетіло непомітно…

У кінці заходу Лариса Віталіївна щиро подякувала гостям і висловила сподівання на подальшу співпрацю.

тренінг 26.04.23 2

Адреса та контакти

 м. Черкаси,

бульвар Шевченка, 79,

навчальний корпус № 3,

4 поверх, каб. 413, 415

 (0472) 36-03-22

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук