Вечорниці організував Полонійний центр Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького 1 листопада 2024 з нагоди 106-ї річниці Незалежності Польщі.
Подія традиційно зібрала у віртуальному просторі Польської світлиці всіх студентів університету, які вивчають польську: полоністів, що навчаються за ОП «Польська мова. Переклад та міжкультурна комунікація», студентів ОП «Міжнародні відносини» та здобувачів різних спеціальностей, які з власного бажання обрали польську для особистісного та професійного розвитку. До святкування долучилися викладачі кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання, в колі наукових інтересів яких польська мова і культура посідають важливе місце.
Студенти показали майстер-клас з драматичного прочитання твору року — драми видатного польського поета Юліуша Словацького «Кордіан» мовою оригіналу. Це стало продовженням польської культурної традиції щорічних «Czytań narodowych», коли президент Польщі починає національний флешмоб публічного читання вибраного твору року польської літератури.
Авторами концепції цьогорічного святкування виступили викладачі польської мови кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання Лілія Потапенко і Міхал Ястжембскі. Режисером всього таємничого дійства традиційно виступив посланець NAWA, волонтер Міхал Ястжембскі.
За режисерським задумом на вечорниці панувала містична атмосфера, яка увиразнила драматизм твору. Доля героя, який душею блукає у пошуках сенсу життя, невіддільного для нього від свободи Вітчизни, була емоційно зіграна акторами-аматорами. Ролі виконували: Нікіта Ральф, Марина Черевань, Анастасія Воронятнікова, Катерина Добромислова, Владислава Пержинська, Ткаченко Софія, Діана Лященко, Юлія Клименко, Софія Нероба.
Участь у заході була стовідсотково анонімною: пригашене світло, запалені свічки. Написи «Kоnspiracja» замість імен і прізвищ учасників. Але точно відомо, що серед законспірованих осіб були присутні директорка ННІ іноземних мов, доцентка Людмила Швидка, яка щиро подякувала організаторам і студентам-акторам за дійство, режисеру — за інтерактивні методи навчання, привітала польських колег зі святом; доцентка кафедри іноземної філології Університету Митної Справи і Фінансів (Дніпро) Ірина Рождественська зі своїми студентами, які вивчають польську; викладачі кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання ННІ іноземних мов.
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького