У ННІ іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького викладачі та студенти відзначили державне свято «День Гідності та Свободи» (офіційні дати в Україні з 21 листопада по 9 грудня). Зазначимо, що кафедра слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання вже має традиції у проведенні «Дня Гідності та Свободи»: у попередні роки викладачі та здобувачі кафедри обговорювали права дітей. Тема цьогорічного заходу пов’язана з людською гідністю та її практичними проявами, а саме: «Гідність починається з поваги до самого себе, а потім – до інших».
Кафедра слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання з 21 листопада по 4 грудня 2024 року провела низку заходів, до яких долучились студенти 2 та 3 курсів ОС «бакалавр» освітніх програм «Польська мова. Переклад та міжкультурна комунікація», «Зарубіжна література та англійська мова», студенти 1 та 2 курсів ОС «магістр» освітньої програми «Зарубіжна література та іноземна мова». Студенти-магістранти готували й представляли цікаві презентації та їхнє обговорення.
Так, студенти 3-го курсу взяли участь у написанні есею на тему: «Якою я бачу свою країну через 5 років?»; студенти 2-го курсу взяли участь в опитуванні «Що для вас означає поняття “гідність”?».
Підсумковий захід проведено 4 грудня 2024 року в онлайн-форматі. На заході прозвучала доповідь магістрантки 2 курсу Марненко Влади на тему: «Що таке гідність і чому вона важлива».
Магістрантка 1 курсу Шалімова Анна презентувала результати опитування на тему: «Що для вас означає поняття “гідність”?», залучивши до їх обговорення всіх учасників заходу. Цікавим та несподіваним для викладачів та студентів були запитання: «Чи не забуваємо ми про повагу до себе?», «Чи не занадто ми вимогливі до себе?», «Чи часто хвалимо себе і нагадуємо собі, що ви – молодець?». Результати опитування показали, що наші студенти – свідомі, розумні громадяни, які поважають та цінують свою країну; їхні відповіді засвідчують загальну ерудицію глибоке розуміння Гідності та Свободи студентами. Позивний ефект опитування в тому, що це був поштовх задуматися над власними вчинками, думками й зробити певні висновки.
Доповідь магістранток 1 курсу Ведмінь Наталії та Кисленко Інни на тему: «Люди з інвалідністю в Україні: права та можливості» нікого з присутніх не залишила байдужими, оскільки порушила злободенні проблеми щодо якості життя осіб з обмеженими можливостями в Університеті, у Черкасах і країні загалом.
Вдячні всім, хто доєднався до відзначення державного свята «Дня Гідності та Свободи», залучився до обговорення важливих та нагальних проблем сьогодення! Впевнені, що такий формат спілкування є корисним як для викладачів, так і студентів!