З нагоди Днів Науки у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького у рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА ТА АНГЛІЙСЬКА МОВА: ОРІЄНТИРИ, НАПРЯМИ, МЕТОДИКА Й ІННОВАЦІЇ» працювала Творча майстерня майбутніх учителів зарубіжної літератури. Її мета: об’єднання творчих вчителів та викладачів зарубіжної літератури, обмін досвідом, використання сучасних технологій у процесі викладання зарубіжної літератури, обговорення освітньо-професійних програм «Зарубіжна література та англійська мова», «Зарубіжна література та іноземна мова».
Модератор заходу доцент кафедри слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання навчально-наукового інституту іноземних мов І. В. Богданова запропонувала широке коло питань для обговорення; всі вони стосувалися викладання зарубіжної літератури у закладах загальної середньої освіти очима студентів.
Мізіна Тетяна Анатоліївна, вчитель-методист ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 м. Черкаси Черкаської міської ради Черкаської області, завітала на гостину до Творчої майстерні з театральним гуртком «Мініатюра». Присутні отримали позитивні емоції, незабутні враження та корисний досвід в організації та проведенні позааудиторної роботи в школі.
Глядачі висловили вдячність та були захоплені театральною майстерністю юних Акторів: Васильєва Юрія, Коваленко Дарії, Бобрової Іванни, Ємельянової Олександри, Дикун Вікторії, Іванової Катерини, Смаглія Михайла. Гра юних акторів «Мініатюри» з інсценізації п’єси М. Старицього «За двома зайцями»» поєднала класичний мотив та сучасне інтерпретування, дозволила перенести глядачів у минулу епоху.
Студенти 2-4 курсів освітнього ступеня бакалавр та освітнього ступеня магістр представили свої презентації, відео роботи. Місія вчителя зарубіжної літератури полягає в тому, щоб у процесі знайомства з літературним твором він не розпадався на окремі «образи», «характери», «теми», «ідеї», не втрачав своєї краси й загадки, а навпаки поставав цілісним витвором мистецтва.
Студентка Краснова Анна у відеопрезентації звернула увагу на транскультурний контекст творчості Х. Муракамі та К. Ішіґуро, здійснила порівняння тематики та основних мотивів творчості письменників. Марченко Дарія презентувала роман Г. Грасса «Бляшаний барабан», визначивши риси постмодернізму у ньому. Гедзик Анастасія, магістрантка 1 року навчання, яка вже працює в школі, висловила впевненість, щоб досягти високого рівня викладання матеріалу вчителю потрібно постійно добирати навчальний матеріал, тому вона презентувала доповідь на тему: «Вивчення творчості письменників – лавреатів Нобелівської премії з літератури в 10–11 класах ЗЗСО».
Неможливо уявити сучасного вчителя, який не прагнув би використовувати у своїй роботі інтернет-ресурси, не проявляв креативність у поданні матеріалу. Своє бачення Шерлока Холмса у власному віеофільмі представили студенти 2 курсу Воронятнікова Анастасія, Шульга Альона, Лозумірський Антон, Завалін Євгеній, Ральф Нікіта, Черевань Марина, Хоменко Валерія. Вони впевнені, що сучасний вчитель зарубіжної літератури має бути креативним. Креативність виявляється у здатності породжувати незвичайні ідеї, відхилятися від традиційних схем мислення, швидко і вправно вирішувати проблемні ситуації, у спроможності впевнено виходити за рамки стереотипів, прагненні й умінні будь-яку, навіть рутинну навчальну працю перетворити на свято особистих досягнень і радісних відкриттів кожного школяра. Урок креативного вчителя – свято яскравих думок, увага й повага до кожної дитини.
Пропонуємо переглянути відеоролик наших студентів (покликання).
Робота Творчої майстерні майбутніх учителів зарубіжної літератури дозволяє визначити інтереси, нахили, творчі здібності та професійні можливості наших студентів; сприяє розвитку самостійності, ініціативності, упевненості в собі.
Безмежна вдячність кожному хто долучився до підготовки, організації та проведення, чи то в ролі організатора, чи ведучого, чи актора, чи глядача. Бажаємо мирного неба, натхнення і нових звершень!
Кафедра слов’янської філології, зарубіжної літератури та методики навчання