І Міжнародна науково-практична конференція "Мова, культура і викладання слов'янських мов у китайській аудиторії: реалії та перспективи"

І Міжнародна науково-практична конференція "Мова, культура і викладання слов'янських мов у китайській аудиторії: реалії та перспективи"

9–10 грудня 2021 р. члени кафедри російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання взяли участь у I Міжнародній науково-практичній конференцій «Мова, культура і викладання слов’янських мов у китайській аудиторії: реалії та перспективи», яка проходила у Чанчунському університеті (м. Чанчунь, Китай) в онлайн режимі.

Оргкомітет конференції було представлено докторами філологічних наук китайських та українських університетів (Ван Цзиньлин – директор Інституту іноземних мов Чанчуньского університету, Палатовська О.В. – зав. каф. російської мови та літератури КНЛУ та ін.). Метою конференції стало не тільки обговорення важливих теоретичних та практичних питань, а й узагальнення науково-методичного досвіду викладання слов’янських мов, а також окреслення перспектив співпраці з китайськими науковцями-славістами.

У роботі конференції взяли участь понад 100 науковців з п’яти країн світу, які викладають російську, українську і польську мови китайським і українським студентам.

Тематика конференції була різноманітна, актуальна, дискусійна і цікава: мова і культура: особливості викладання; актуальні технології і методики навчання слов’янським мовам: традиції і новації; синхронне та асинхронне онлайн-навчання: переваги та недоліки викладання слов’янських мов в перекладацькому аспекті. У межах конференції проводилося і засідання Круглого столу, де брали участь молоді науковці.

Науковці кафедри російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання виступали на конференції з цікавими та актуальними доповідями.

Так, завідувачка кафедри Корновенко Л.В. виступила з доповіддю, в якій проаналізувала традиційні особливості викладання практичного курсу російської мови, а також зупинилась на новітніх технологіях, які використовують викладачі кафедри. Саме ці, новітні технології у викладанні мови, викликали цікавість і інтерес слухачів. Лариса Віталіївна поділилась своїм методичним доробком, описала свою практичну роботу, труднощі, з якими стикається та успіхи при використання новітніх технологій.

Зацікавленість викликала і спільна доповідь доцента кафедри Василенко М.П. та доцента кафедри філософії та релігієзнавства П’янзіна С.Д. на тему «Проєктна діяльність як альтернативна форма роботи з методичних дисциплін», де викладачі у міждисциплінарному аспекті розглянули проектну діяльність у Черкаському національному університеті. Доповідь викликала жваве обговорення і породила нові ідеї.

Особливості російської фонетичної системі у лінгводидактичному аспекті розглянула у своїй доповіді доцент Кулєшова Л.М. Людмила Миколаївна зупинилась на одній із актуальних на сьогодні проблем  – викладання російської фонетики україномовним студентам. Вона зупинились на подоланні труднощів орфоепічного характеру, що пов’язані з явищами інтерференції. Вправи і завдання, які запропонувала та проаналізувала доцентка, покликані подолати ці труднощі і допомогти студентам досконало засвоїти російську фонетику.

Доцент Барменкова О.П. поділилась досвідом своєї роботи з організації позааудиторної роботи зі студентами. Ця тема є досить болючою для всіх викладачів, тому що саме самостійну роботу студентів слід ретельно планувати. Оксана Петрівна розповіла про тонкощі планування, про труднощі, з якими стикаються студенти під час організації своєї роботи, а також про ті виклики, що стоять перед сучасним викладачем. Запитання, які ставили присутні, стосувалися форм роботи, організації роботи в групах тощо.

Викладач Омелюх І.В. розглянула позааудиторну роботу як інструмент формування соціокультурної компетенції на заняттях з болгарської мови та запропонувала практичну розробку тематичного вечора «Баба Марта» На думку доповідачки, проведення цього свята приверне увагу студентів до фольклору країни, її народних звичаїв та традицій, збагатить їхні соціокультурні компетентності.

Вітаємо всіх учасників конференції, які виступили на конференції, поділились своїм досвідом та своїм методичним доробком!

Тепер будемо чекати їх публікації у Збірці наукових праць.

 

Адреса та контакти

 м. Черкаси,

бульвар Шевченка, 79,

навчальний корпус № 3,

4 поверх, каб. 413, 415

 (0472) 36-03-22

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук