Previous Next

У межах святкування Дня науки в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького кафедра англійської філології у співпраці з кафедрою іноземних мов запросили Тетяну Луньову, доцента кафедри англійської та німецької філології ННІ іноземних мов Полтавського національного університету ім. В.Г. Короленка, дослідницю Університету міста Йорк за Програмою підтримки учених, які опинились в ситуації ризику з гостьовою  лекцією на тему: "SOCIAL IMPACT OF LINGUISTICS: PRACTICES, THEORISINGS, REFLECTIONS".

Previous Next

9 травня в Україні та Європейському Союзі на знак миру і єдності на європейському континенті відзначають День Європи. У цей день о 13:00 запрошуємо студентів 1 та 2 курсів Навчально-наукового інституту іноземних мов на meetup, що відбудеться в ауд.238.
 
У програмі зустрічі:
- багато нової і цікавої інформації про Європейський Союз
- квіз
- розіграш призів
- заснування Євроклубу
 
Якщо ви хочете більше дізнатися про Європейський Союз, євроінтеграцію України та можливості для молоді, що надає ЄС, тоді цей meetup саме для вас! До зустрічі!
 
Організатори: доц. Н.П. Сливка, доц. В.В.Ганєчко.
Previous Next

70 студентських статей і тез опубліковано у 2023 році студентами ОП ПЕРЕКЛАД (перша – англійська) на різноманітну перекладознавчу тематику: переклад художніх і публіцистичних текстів, аудіовізуальний переклад, історія українського перекладу тощо.

Previous Next

Студентки третього курсу освітньої програми ПЕРЕКЛАД (перша – англійська) Дарина Лабунько, Аліна Чіркова та Ілона Городінська завітали до Черкаського гуманітарно-правового ліцею. Майбутні перекладачки розповіли про роль перекладу в сучасному світі глобалізації, а також поділилися з учнями десятих та одинадцятих класів досвідом навчання на освітній програмі Переклад (перша - англійська) та відповіли на запитання ліцеїстів.

Зустріч, яка пройшла в атмосфері зацікавленості, організувала старша викладачка кафедри теорії та практики перекладу Ольга Коновалова.

Кафедра теорії та практики перекладу.

Previous Next

27 березня в ННІ іноземних мов Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького завітали заступник директора Соломаха Н.І., заступник директора, практичний психолог Волошин О.О. та вчителька української мови та літератури Тарасенко Ю.В. Черкаського гуманітарно-правового ліцею (ГПЛ).

Студенти 3 курсу освітніх програм Переклад (перша – англійська), 014 Середня освіта (014.021 Англійська мова і література) та 014 Середня освіта (014.022 Німецька мова і література) разом із старшою викладачкою кафедри теорії та практики перекладу Коноваловою О.В., доцентом кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Павкіним Д.М. та викладачкою Білецькою В.С. мали можливість обговорити переваги роботи в ліцеї, а також дізнатися більше про вакансії, які відкриті для вчителів англійської та німецької мов.

Волошин Олена Олександрівна підкреслила такі переваги роботи в ГПЛ:

  • Стабільна заробітна плата та можливість професійного зростання. Вчителям надається можливість розвивати свої навички та знання, а також отримувати стабільну та конкурентну заробітну плату.
  • Підтримка нових працівників. У гуманітарно-правовому ліцеї практикується підтримка вчителів-початківців з боку досвідчених колег. Це сприяє швидшій адаптації та успішному вступу до колективу.
  • Можливість працювати в колективі висококваліфікованих фахівців. Молоді вчителі мають можливість співпрацювати з колегами, які мають великий досвід та високу кваліфікацію. Це створює сприятливе середовище для професійного росту.

Тарасенко Юлія Віталіївна зазначила, що гуманітарно-правовий ліцей також активно розвиває програму дуальної освіти, що дозволяє молодим вчителям поєднувати навчання та роботу в ліцеї. Це створює більше можливостей для вчителів бути впевненими в своїх знаннях та методиках викладання.

Соломаха Ніна Іванівна додала, що вчителі ГПЛ також отримують додаткові бонуси. Це можуть бути матеріальні стимули за досягнення учнів чи участь у позаурочних заходах, організація гуртків, конкурсів та інших заходів.

Previous Next

25.03.2024 на кафедрі німецької філології відбувся Регіональний науково-практичний семінар підвищення кваліфікації вчителів «Deutschunterricht: Lernmaterialien und Medien». З вітальним словом до учасників заходу звернулася директорка ННІ іноземних мов доц. Швидка Л.В. У програмі заходу були представлені такі доповіді: "Інструменти ШІ німецької мови" (доц. Ганєчко В.В.), "Lernmaterialien und Medien" (доц. Овсієнко Л.О.), "Lernautonomie im Deutschunterricht " (доц. Титаренко О.І.). Усі учасники заходу долучились до жвавої дискусії стосовно представлених доповідей проведеного заходу. Кафедра німецької філології дякує усім вчителям, які долучилися до заходу та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Previous Next

Викладачі кафедри німецької філології Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького приєднались до звітно-виборних зборів Української Спілки германістів вищої школи, які відбулись 22.03.2024. На зборах обрали нового президента спілки й обговорили подальші завдання Спілки.

Previous Next

19 березня 2024 р. у рамках реалізації програми внутрішньої академічної мобільності відбулася онлайн зустріч між представниками Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Previous Next

У 2023/2024 навчальному році кафедри сучасних практик викладання англійської мови поповнилась трьома новими виданнями авторства викладачів кафедри.

Адреса та контакти

 м. Черкаси,

бульвар Шевченка, 79,

навчальний корпус № 3,

4 поверх, каб. 413, 415

 (0472) 36-03-22

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Пошук