Hовини

News

Нещодавно завідувачка кафедри фонетики та граматики англійської мови, доц. Кравченко Т.М. взяла участь у роботі міжнародної конференції організованої Інститутом дослідження України при Гарвардському університеті. Конференція була присвячена вивченню демократичних процесів в Україні і  висвітлила низку цікавих тем. Багато доповідачів зазначали, що роль пересічних українців у забезпеченні демократії в Україні є визначальною; громадянська позиція українців надзвичайно чітка і спонукає їх до конкретних демократичних ініціатив. Водночас, ще однією ключовою темою стало розуміння того, що демократія не є чимось стабільним та фіксованим у жодній країні світу, її не слід сприймати, як щось гарантоване. Учасники дискусії досліджували різні аспекти української демократії на місцевому, національному та глобальному рівнях.

Зокрема, серед розглянутих питань був аналіз історичних передумов демократичного розвитку України. Також було висвітлене питання ролі цивільного населення та масових мобілізацій у забезпеченні демократичних процесів.

З пленарною промовою виступив професор Стенфордського університету Доктор Френсіс Фукуяма (Dr. Francis Fukuyama), який зазначив, що боротьба України за демократію, частиною якої є антикорупційні заходи, є одним з найяскравіших демократичних процесів у світі. Він висловив  надію, що молодь країни, нове покоління українців доведе цю справу до кінця.

22 січня у межах профорієнтаційної діяльності викладачі інститиуту іноземних мов Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького,  доцентка кафедри німецької філології  Тесля В.А. та старша викладачка Левицька Л.А.,  провели онлайн- зустріч з потенційними  абітурієнтами Черкаської гімназії № 31 та  Смілянської гімназії ім. В.Т. Сенатора. Профорієнтаційна зустріч покликана ознайомити учнів 10-11 класів із  можливостями та перспективами спеціальностей, представлених на кафедрі німецької філології. Висловлюємо подяку директору Черкаської гімназії № 31 Пивоварову Василю Миколайовичу та директору Смілянської гімназії ім. В.Т. Сенатора  Дзевульській Олені Олегівні, а також вчителям Бараннік Марині Павлівні та Бороній Оксані Олександрівні за допомогу в організації  та сприянні  вивченню іноземних мов.

Шановні випускники, дорогі наші діти, а відтепер, ще й поважані колеги!

Диплом магістра, який ви отримуєте – не квиток у краще життя, це підтвердження того, що  вам під силу долати не лише мовні бар’єри, розпізнавати фальшивих друзів (а вони, на жаль, бувають не лише у перекладачів) чи розпитувати дорогу до Києва. Get started.

Працюючи з вами, ми не розгубили свого оптимізму, то ж і ви збережіть свій, йдучи далі, рухаючись вперед і будуючи власне майбутнє. Make a difference.

Ваше покоління – покоління вимогливе, вам потрібна робота, яка приносить задоволення,  враховує ваші смаки та пристрасті, відповідає вашим соціальним цінностям.  Тож бажаємо знайти таку і реалізувати себе в ній. Dream big.

Думайте. Мрійте. Прагніть. Робіть не те, що вам під силу, а те що правильно і праведно. Aim high.

І нехай у космічній височині наприкінці цього надзвичайно нелегкого високосного року засіяють ваші зірки – зірки успіху, досягнень, здобутків, відкриттів і щастя. Make it happen!

Щиро ваша – кафедра англійської філології та методики навчання англійської мови.

Regards,

Department of English Phonetics and Grammar

Дорогі наші випускниці!

Ось і промайнули роки навчання в Навчально-науковому інституті іноземних мов.

Із теплом в душі пригадуємо про Вашу сумлінну підготовку до занять, креативність, відповідальність і досягнення у вивченні німецької мови.

Бажаємо Вам яскравих буднів, душевної рівноваги, радісних подій, комфортного життя у добрі й любові!

Крокуйте впевнено вперед  до своєї мрії, досягайте нових вершин і будьте щасливими!

Ваші викладачі кафедри німецької філології