Наші ветерани
Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Передивитись історію становлення ННІ іноземних мов та дізнатись про видатних науковців й викладачів від заснування інституту до сьогодення можна, перейшовши за цим посиланням

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Галина Львівна Лук’янова впродовж 42 років була зразком для наслідування для студентів та колег в інституті іноземних мов, його натхненником і душею факультету, 14 років очолювала кафедру англійської філології.

Лекції Галини Львівни з лексикології та історії англійської мови запам’яталися всім студентам, з її легкої руки вони перекладали «Беовульф» і ніколи не зупинялись на дорозі пізнання. А про заняття з практики англійської мови ходили легенди, настільки вони були творчими, змістовними, пізнавальними, надихаючими, збагачували студентів новою лексикою, формували духовні та моральні цінності.

Галина Львівна виконувала улюблені пісні на святах, її дивовижно красивий голос і надзвичайна манера виконання знаходили відгук у кожному серці. У свою чергу, студенти часто присвячували свої пісні талановитій наставниці.

Колеги, студенти та державні органи високо оцінили подвижницьку працю Галини Львівни, її неодноразово нагороджували грамотами і подяками, знаком «Відмінник народної освіти» (1987), званням «Заслуженого працівника народної освіти України» (1996). Галина Львівна завжди була і залишається прикладом справжнього науковця і викладача, красивою жінкою, натхненником багатьох цікавих справ у інституті.

Від імені викладачів, теперішніх і колишніх студентів, щиро дякуємо Галині Львівні за величезну любов до своєї професії, викладацьку майстерність, талант, натхнення і величезну роль у розвитку нашого інституту. Щиро бажаємо радісних буднів і свят, міцного здоров’я, Божого благословіння, довголіття, здійснення найзаповітніших мрій.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Інститут іноземних мов – це живий організм зі своїми цілями, інтересами, переживаннями і світоглядом. Він живе, розростається, набирається сил. І як кожному для життя потрібне серце, так і директор кожного інституту є регулятором його життєдіяльності – серцем, яке болісно стискається від будь-якої невдачі і щиро радіє зустрічі зі своїми студентами, чи то теперішніми, чи колишніми.

Декан факультету іноземних мов протягом 14 років Микола Васильович Любченко багато зусиль доклав до розбудови факультету, розширення міжвузівських зв’язків. Викладачі і студенти цінували в ньому мудрого наставника, життєлюба і натхненного наукового керівника, який опублікував близько 30 власних наукових робіт. Словник студентів завдяки Миколі Васильовичу постійно збагачувався новими лексичними перлинами.

За свою наполегливу працю Микола Васильович був удостоєний багатьох державних нагород, а найціннішою нагородою для нього, як і для будь-якого справжнього декана є любов колишніх студентів і колег.

У переддень святкування 55-річчя інституту іноземних мов зичимо Миколі Васильовичу міцного здоров’я, гарного настрою, благополуччя, радості, натхнення, довголіття і здійснення мрій!

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Історія Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, як осередку освіти та духовності Черкащини, тісно сполучена з освітньою діяльністю професорського-викладацького складу. Світлою сторінкою історії кафедри іноземних мов університету є діяльність колишнього завідувача кафедри доцента Крицької Ірина Павлівни.

Як писала сама Ірина Павлівна у своїй автобіографії, народилася вона в Києві, в сім’ї лікарів у 1936 році. По закінченні Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка у 1959 році (за спеціальністю романо-германська філологія)  Ірина Павлівна приїхала до міста Черкаси, і відтоді її доля до кінця життя була пов’язана з цим містом та педагогічною діяльністю.

З 1959 по 1964 роки Крицька І.П. працювала вчителем англійської мови спочатку у середній школі №20, потім №1. Як зазначав директор школи № 1 того часу І.Балановський, молодий педагог постійно працює над підвищенням свого фахового і теоретичного рівня, шукає шляхи удосконалення навчального процесу, замислюється над новими підходами до методики викладання англійської мови. Ірина Павлівна керувала географічним гуртком англійською мовою та лекторієм для учнів англійською мовою, а також проводила школу передового досвіду для вчителів школи, міста й області.

З 1964 року Крицька І.П. розпочала  свою роботу тоді у Черкаському державному педагогічному інституті, де працювала понад 30 років і пройшла шлях від викладача до завідувача кафедри. Як зазначав Герой Радянського Союзу Тканко Олександр Васильович, ректор інституту того часу, Крицька І.П. бере активну участь у науково-методичних конференція, підвищує свій професійний рівень, керує практикою студентів та має свій експериментальний клас у школі, неодноразово виступала з доповідями перед вчителями міста і області.

З 1971 по 1974 Ірина Павлівна навчалася в аспірантурі в Науково-дослідному інституті змісту та методів навчання Академії педагогічних наук, по закінчення якої успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Характеристика текстового матеріалу для аудіювання в школі з викладанням ряду предметів англійською мовою». З 1975 року Крицька І.П. очолила кафедру іноземних мов та посідала цю посаду протягом 20 років. В 1978 році Черкаський державний педагогічний інститут рекомендував Ірину Павлівну для обрання науковим кореспондентом науково-дослідного інституту педагогіки України.

Протягом своєї педагогічної діяльності Крицька І.П. постійно працювала над підвищенням свого науково-методичного рівня і регулярно проходила стажування у Києві (Київський державний педагогічний інститут іноземних мов), була неодноразово відряджена у Москву для подальшого виїзду на стажування в Англію. Характеризуючи роботу Крицької І.П. на посаді завідувача кафедри, професор Боєчко Федір Федорович, ректор інституту того часу, зазначав, що за період роботи на цій посаді Ірина Павлівна проводила значну роботу по зміцненню навчально-матеріальної бази кафедри, приділяла велику увагу удосконаленню навчально-виховного процесу, використанню технічних засобів навчання, піклувалася про підвищення професійного рівня викладачів кафедри та удосконалення форм і методів роботи зі студентами. Оскільки покращення якості знань студентів безпосередньо пов’язано з удосконаленням методики викладання іноземних мов, проведення занять на рівні сучасних методичних вимог, кафедра на чолі з доцентом І.П.Крицькою підсилювала увагу саме до методичних питань освітнього процесу.

Життя Крицької І.П. було багатим на цікаві події, безпосередньо пов’язані з педагогічною діяльністю. Доцент Ірина Павлівна Крицька була талановитим організатором, вимогливим до себе і до інших, користувалася авторитетом та любов’ю колег і студентів, була заслужена відзначена званням «Відмінник народної освіти».

Колеги, які пам’ятають Ірину Павлівну, відзначають її педагогічний талант, підкреслюють надзвичайну скромність і толерантність цієї людини, відповідальність та організованість, сердечність та доброту. Це особлива людина і особлива сторінка в історії Черкаського національного університету.

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 

Науковці стверджують, що людина досконало  вивчає будь-яку мову, якщо має гарного вчителя. Викладач, який віддано любить і опановує мову, здатен власним прикладом надихнути інших на навчання та самовдосконалення. Цілі  покоління колишніх студентів, сьогоднішніх викладачів ННІ іноземних мов , вчителів англійської мови з усіх куточків України  з вдячністю говорять про такого зразкового викладача, першого декана факультету іноземних мов Лідію Михайлівну  Волчкову.

Лідія Михайлівна розпочала свій трудовий шлях в  1955 році викладачем кафедри іноземних мов і понад півстоліття працювала на благо нашого  інституту, захистивши дисертацію, очоливши кафедру англійської філології, працюючи на посаді декана факультету іноземних мов та доцента  кафедри практики англійської мови. Незабутній слід залишили в пам’яті колишніх студентів заняття зі стилістики , практики мови та практичної і теоретичної граматики англійської мови, які  завжди проводилися на високому науково-методичному рівні,були цікавими, змістовними і справжнім зразком викладацької майстерності в той час, коли про інтернет, комп’ютери, проектори та інтерактивні дошки ніхто ще і мріяти не міг, а телевізор, магнітофон чи відеомагнітофон були надзвичайною розкішшю.

Викладач постійно працювала над розбудовою наукового потенціалу інституту, постійно друкувала  наукові статті, керувала студентськими кваліфікаційними, магістерськими та дипломними роботами, педагогічною практикою студентів . Її поради і настанови були ключовим дороговказом для професійного зростання і вдосконалення, вона надихала і заохочувала, навчала і була прикладом для наслідування.

Цінний вклад Лідії Михайлівни у становлення і розвиток нашого інституту високо оцінила держава, нагородивши її знаком «Відмінник народної освіти України»(1985), медаллю «Ветеран праці»(1990) та знаком «Відмінник освіти України»(2002)

Колектив навчально-наукового інституту іноземних мов щиро дякує Лідії Михайлівні Волчковій  за професіоналізм, любов до своєї професії, студентів і колег, за приклад і натхнення та неоціненний внесок у розвиток нашого інституту. Бажаємо  Лідії Михайлівні міцного здоров’я, благополуччя, радості, довголіття, гарного настрою і миру на нашій землі.