Hовини

News

ЧЕТВЕРОКУРСНИЦЯ «ПЕРЕКЛАДУ СЛОВ’ЯНСЬКИХ МОВ»

ЛЄРА ПАЛІЙ

СЕРЕД ПЕРЕМОЖЦІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ!!!

Хвилююча для всіх молодих полоністів подія року – Всеукраїнський диктант з польської мови! Щороку патронат над цим заходом здійснює Посольство Республіки Польща в Україні. Відповідально, аж моторошно! Цього разу представляти слов’янський переклад ННІ іноземних мов взялися студентка 4 курсу Валерія Палій і третьокурсниця Анастасія Болотюк. У відчайдушній боротьбі орфографічних компетенцій ІІІ місце взяла Валерія Палій, лишаючи позаду багатьох з 40 учасників, які представляли найамбітніші виші України. Настя теж не пасла задніх і показала 11-ий результат, хоча більшість із суперників були старші та мали більший досвід вивчення польської.

Серед традиційно щедрих нагород залікова книжка польського університету, який запрошує на безкоштовне навчання – значуще визнання досягнень переможців. Лєра розглядає новенькі палітурки і ще роздумує: магістратура – тут чи там? Вдалого вибору!

НАШІ ВІТАННЯ ВАЛЕРІЇ ПАЛІЙ І АНАСТАСІЇ БОЛОТЮК!!!  ПОБАЖЕННЯ УСПІХІВ І ПЕРЕМОГ!!!

 

Кафедра теорії та практики перекладу

Вітаємо

переможців і учасників І етапу

Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка (серед студентів ННІ іноземних мов)

 

Безродну Анастасію, студентку 4-Д курсу (І місце)

Дяченко Наталію, студентку 3-Г курсу (ІІ місце)

Куріло Ксенію, студентку 1-Г курсу (ІІІ місце)

Бойко Євгенію, студентку 4-Д курсу

Ткаченко Олену, студентку 4-Д курсу

Кириченко Альону, студентку 3-Г курсу

Новоселецьку Ірину, студентку 4-Д курсу

Коломацьку Юлію, студентку 4-Д курсу

Дудник Марію, студентку 4-Д курсу

Бондаренко Анжелу, студентку 3-Г курсу

 

Безродна Анастасія рекомендована до участі в обласному етапі Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

11 листопада у Полонійному центрі ННІ іноземних мов традиційно зібралися студенти спеціальності «Переклад слов’янських мов» разом зі студентами, які вивчають польську на інших спеціальностях університету, щоб відзначити День Незалежності Польщі. У цьому році захід вирізнявся особливою невимушеністю атмосфери та кількістю конкурсів.

Від знавців польської мови й культури святкові конкурси вимагали творчої заангажованості, мовної й історичної компетентності. Так, учасники історичного конкурсу пізнавали події бурхливої польської історії у битвах, звершеннях і революціях, відтворюваних на екрані у німому анімаційному фільмі «Історія Польщі», якому передував коментар подій, представлений доктором Пьотром Пизелом. Учасники творчого конкурсу «Я і Польща» поділитися своїми враженнями про зустрічі з Польщею в своїх есе, які озвучили присутнім. Йшлося в них про цікаве навчання на літніх курсах польської мови, про подорожі Польщею, організовані Польським національним агентством академічних обмінів, про вдячність університету, який надав можливість отримати неоціненний досвід мовного вдосконалення та пізнання світу. Змістовні й емоційні фотомиті повстали в 30-ти світлинах фототоконкурсу «Я і Польща».

Нагороди та подарунки отримали переможці конкурсів від членів жюрі: доктора Пьотра Пизела, доцентів кафедри теорії та практики перекладу Лілії Потапенко й Ірини Литвин.

Кафедра теорії та практики перекладу

Дорогі наші студенти!
Вітаємо Вас із Міжнародним Днем студента!


Сердечно бажаємо Вам незгасаючої потреби до пізнання світу і нових відкриттів, блискучих успіхів і світлих надій, відкриття нових перспектив і цілеспрямованості у досягненні мрій, добрих друзів і прекрасного настрою. Нехай збудуться всі ваші мрії! Нехай ваші студентські дні будуть суцільним святом і назавжди будуть відображені у ваших серцях радістю юності.
Досягайте найкращих успіхів у навчанні, гармонії у духовному та фізичному розвитку. Будьте на рівні високих вимог сучасного життя, примножуйте свою енергію та знання, реалізуйте задуми і плани! Підкоряйте неймовірні вершини! Успіху, удачі, позитиву та натхнення Вам у житті та мирного неба над головою!

Дирекція та профбюро
ННІ іноземних мов

 

1 листопада 2019 року на кафедрі німецької філології відбувся семінар “Lieder in modernen DaF-Lehrwerken für junge Erwachsene (am Beispiel von Lehrwerken A1-B1 und Sicher B1+ vom Hueber Verlag)“. Представник видавництва Hueber Тетяна Бойко ознайомила викладачів кафедри і вчителів німецької мови м. Черкаси із сучасними методами і прийомами використання пісень та музичних відеокліпів на заняттях німецької мови, звернувши увагу на особливості роботи залежно від віку та рівня підготовки навчальної групи.Учасники семінару обговорили критерії вибору автентичних німецьких пісень для занять, дізналися про нові джерела добору музичних та дидактичних матеріалів в інтернеті та мали змогу поповнити свою методичну бібліотеку актуальними підручниками з Німеччини. Викладачі кафедри німецької філології щиро вдячні видавництву Hueber за змістовний і корисний семінар і сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

 

                                                         

SP Simple Map