Hовини

News

30 вересня 2019 року в ННІ іноземних мов Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького студенти спеціальності ПЕРЕКЛАД разом із викладачами кафедри теорії та практики перекладу святкували Всесвітній день перекладача. Цього теплого вересневого дня студенти першого курсу за традицією висадили деревця: ще два бузки розквітнуть весною біля 3-го навчального корпусу університету та залишаться приємною згадкою про студентські роки для першокурсників. Традиційно шумів перекладацький ярмарок смаколиків, старанно випечених студентами-перекладачами, адже усі зібрані кошти підуть на подарунки для вихованців дитячого будинку. Не забули almamater і випускники спеціальності Переклад. Прийшла привітати зі святом випускниця романо-германського перекладу, нині жителька США, Ліза Бузирєва-Hendricks, а також випускниці перекладу слов’янських мов Юлія Кулінська й Ірина Ушкова – зараз магістрантки польських вишів. Танець, поставлений Іриною Ушковою, став яскравим святковим подарунком. День був наповнений цікавими та змістовними заходами: зустрічі з носіями мов, перегляд і обговорення фільму англійською мовою, урочистий концерт, який завершився виголошенням першокурсниками клятви перекладача. Із теплими словами вітання звернулася до студентів і викладачів спеціальності Переклад директорка ННІ іноземних мов Людмила Швидка.
Проте свято не було обмежене лише стінами університету. Серед могутніх сосен черкаського лісу майбутні перекладачі – студенти 2 та 4 курсу – разом зі своїми кураторами змогли не лише насолодитися чудовими краєвидами і вдихнути цілюще повітря, а й весело та цікаво провести час: смачна каша, різноманітні спортивні ігри та конкурси, заряд енергії та бадьорості – все це мали учасники заходу.

Кафедра теорії та практики перекладу

Студенти Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та учні спеціалізованих шкіл – переможці всеукраїнських проектів Асоціації українських германістів

27-28 вересня у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника в м. Івано-Франківськ відбулася ХХVI Міжнародна науково-практична конференція Асоціації українських германістів «Moderne Germanistik auf der Suche nach einer neuen Identität: interdisziplinär, interkulturell, international», де було представлено результати всеукраїнських проектів «Sagenhafte Landschaft der Ukraine» та «Hut ab, ukrainische Frau!». За результатами конкурсу було створено карту України, на якій Черкаську область представлено роботами студенток 3-го курсу, які навчаються в Черкаському національному університеті ім. Б. Хмельницького за освітньою програмою Мова і література (німецька).

Найцікавішою легендою про місто Корсунь-Шевченківський визнано історію кохання Яна і Наталки, представленою малюнком Хачко Євгенії та текстом німецькою мовою Барнякової Владислави, Дяченко Наталії, Бондаренко Анжели. За результатами проекту «Hut ab, ukrainische Frau!» було видано жіночий календар, куди було відібрано 3 роботи від Черкаської області: історія про Марину Павленко, підготовлена студентками 2 курсу Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, освітня програма Мова і література (німецька): Гуреля Анна та Гаращук Лілія; історія про Яну Зінкевич – учениця Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 28 імені Т.Г. Шевченка Черкаської міської ради Черкаської області Овсієнко Анна та історія про Аліну Вяткіну, яку підготувала Гринькова Олександра. Вітаємо переможців та дякуємо усім за участь і бажаємо успіхів у подальших проектах!

Координатор АУГ від Черкаської обл.
Овсієнко Л.О.

Першокурсники ННІ іноземних мов – повноправні студенти!
Свято першокурсника відбулося в ННІ іноземних мов 25 вересня. У дружньому родинному колі викладачів та колег зі старших курсів студенти - першокурсники продемонстрували свої багатогранні таланти: неабиякою акторською майстерністю порадували глядачів майбутні перекладачі, танцювальні номери додали драйву до атмосфери свята. Особливого звучання набула пісня «Все буде добре», яка виразила надію першокурсників на успішне складання сесії та щасливе студентське життя.

Директор інституту Людмила Швидка привітала усіх учасників свята та вручила залікові книжки, побажавши гарних оцінок, особистого успіху та розкриття творчого потенціалу кожного студента.

25.09 студенти 1 курсу брали участь у засіданні English Speaking Club, яке проводила наша гостя зі Сполучених Штатів – Сігне Свансон. Як зізнаються студенти, американська викладачка справила на них дуже приємне враження з самого початку. Вона посміхалась, жартувала, розповідала цікаві історії з життя. Студенти пораділи тому факту, що їм вдавалось повністю розуміти Сігне, яка наводила цікаві факти про різноманітну культуру Сполучених Штатів та відмінності у вимові між різними регіонами країни. Більша частина цієї інформації була новою і неочікуваною для студентів 1 курсу, які тільки-но почали вивчати мову. Тож розповідь дівчини з Нью Йорку видалась їм корисною і захоплюючою.

SP Simple Map