Кафедра фонетики та граматики англійської мови

Адреса:

18031, м. Черкаси, б-р Шевченка 79, корпус № 3, ауд. 420

Телефон:

(0472) 45-30-95

У 2001 році у зв’язку з розширенням факультету романо-германської філології та збільшенням кількості викладачів було прийнято рішення заснувати кафедру фонетики та граматики англійської мови. Завідувачем кафедри обрали кандидата філологічних наук, доцента Кравченко Тамілу Миколаївну.

На кафедрі фонетики та граматики англійської мови здійснюються філологічні дослідження, цілі й завдання яких передбачають зв'язок із практичними та теоретичними курсами, які викладаються в інституті іноземних мов. Результати і висновки наукових досліджень сприяють модернізації і поглибленню навчального науково-практичного базису.

Кафедра викладає курси практичної фонетики, практичної граматики та практики англійської мови, латинської мови, лінгвокраїнознавства та методики викладання іноземних мов.

Викладачі кафедри фонетики та граматики англійської мови керують науковою роботою студентів, які, зокрема, за підтримки наукових керівників беруть участь в університетських, міжуніверситетських наукових конференціях та семінарах.

Щомісяця на кафедрі проводяться наукові семінари, метою яких є обговорення актуальних філологічних проблем. На семінарах апробуються результати наукових досліджень викладачів кафедри. Наукові семінари сприяють підвищенню досвіду та компетенції з науково-практичних аспектів.

Викладачі кафедри працюють над оновленням програмно-методичного забезпечення, яке у цілому відповідає потребам якісного навчання студентів. Щороку переглядаються, доповнюються і затверджуються на кафедрі робочі програми навчальних дисциплін, розробляються методичні рекомендації, навчальні посібники. Необхідно відзначити, що навчальні програми розроблені у відповідності з сучасними вимогами освітньо-професійних програм та містять теоретико-лекційний і практичний розділи, розділ самостійних завдань для студентів, розділ контролю та самоконтролю студентів. Викладання дисциплін забезпечене пакетами контрольних та тестових завдань.

Результати науково-дослідної роботи викладачів кафедри складають вагому теоретико-практичну основу методичних посібників, які розробляються на кафедрі з метою оптимізації навчального процесу.

Співпраця кафедри з різними навчальними закладами (Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка, Черкаський національний технологічний університет, Мала академія наук, загальноосвітні школи та з grantees of the U.S. State Department program) уможливлює практичну реалізацію наукових досліджень шляхом впровадження спецкурсів та використання підготовлених методичних розробок.

Сьогодні навчальний процес на кафедрі забезпечують 11 штатних викладачів: доц. Кравченко Таміла Миколаївна, доц. Рудакова Людмила Пилипівна,      доц. Чебан Олександра Миколаївна, ст. в. Аліфанова Світлана Анатоліївна, ст. в. Дубчак Інна Петрівна, ст. в. Петрова Оксана Борисівна, ст. в. Разан Алла Петрівна, ст. в. Щур Світлана  Миколаївна, в. Афанасьєва Ольга Сергіївна, в. Калько Олег Миколайович, в. Калько Ярослава Миколаївна.

Склад кафедри:

1. Кравченко Таміла Миколаївна – завідувач кафедри, кандидат філологічних наук, доцент

2. Рудакова Людмила Пилипівна – кандидат педагогічних наук, доцент

3. Чебан Олександра Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент