Білоусова Наталія Костянтинівна

Білоусова Наталія Костянтинівна, доцент, кандидат філологічних наук

роб.тел.: 8(0472) 37-11-03

1973 – 1978 р. – Черкаський педагогічний інститут ім. 300-річчя возз’єднання України з Росією, диплом вчителя російської мови та літератури
        1979 – 2017 р.  – ЧНУ ім. Б. Хмельницького, асистент, доцент кафедри російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання

Грудень 1991 р. – Інститут літератури ім. Т.Г.  Шевченко АН України   - захист кандидатської дисертації зі спеціальності 10.01.02 – російська література

«Історія російської літератури»   (2 - 3 курси)

«Методика викладання зарубіжної літератури»   ( 3 курс)

«Мистецтвознавство»   (1 курс)

«Історія мистецтв»  (2 курс)

«Спецкурс з зарубіжної літератури»  (2 курс)

Професійна діяльність:

Вересень 1979 – листопад 1988 р. –   асистент кафедри російської і зарубіжної літератури;

Листопад 1988 – грудень 1991 р. – аспірант Інституту літератури         ім. Т. Г. Шевченко АН України;

Січень 1992 – травень 2000 р. –  заступник декана факультету російської мови та літератури;

Січень 1992 –  дотепер –  доцент кафедри російської мови, зарубіжної літератури та методики навчання.

Напрям наукової діяльності та надруковані статті:

Російська література ХІХ століття.

Мистецтвознавство.

Історія мистецтв.

Методика викладання зарубіжної літератури.

1. Специфика конфликта пьесы А. П. Чехова «Вишневый сад» // Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. - Вип. 2. – Черкаси, 2011. - С. 13-19.
  2. Природа – человек – судьба в рассказе И. С. Тургенева «Бежин луг». // Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. - Вип. 3. – Черкаси, 2012. -  С. 37 - 44.
  3. «Сонечкина правда» Раскольникова // Актуальні проблеми менталінгвістики: Збірник наукових праць за матеріалами V111 Міжнародної наукової конференції. – Черкаси, 2013. – С. 93-96.
  4. Ракитин как пародия на Ивана Карамазова (по роману Ф. М. Достоевского «Братья Карамазовы») // Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. / Збірник наукових праць. - Вип. 4. – Черкаси, 2014. – С. 61–69.
  5. Юродство и безумие в романе Ф. М. Достоевского «Идиот»// Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. - Вип. 6. – Черкаси, 2016. - С. 106 - 119.