Ніжевська Оксана Сергіївна – старший викладач

роб.тел.: +38 (0472) 37-12-23

1986 – 1987 – Черкаська середня школа №1, посвідчення про закінчення повного курсу технічного перекладу (загальна кількість годин – 270).

1987 – 1992 – Черкаський державний педагогічний інститут ім. 300-річчя возз’єднання України з Росією, диплом спеціаліста з відзнакою, кваліфікація «вчитель англійської та німецької мов».

1987 – 1989 – Черкаський державний педагогічний інститут ім. 300-річчя возз’єднання України з Росією, диплом про закінчення повного курсу факультету громадських професій, кваліфікація «гід-перекладач».

1996 – 2000 – ЧДУ ім. Б.Хмельницького, посвідчення про закінчення повного курсу аспірантської підготовки за спеціальністю «10.02.15 – загальне мовознавство».

Практика англійської мови (5 курс; магістратура);

Порівняльна типологія англійської та української мов (5 курс);

Ділова англійська мова (5 курс);

Нові лінгвістичні теорії (5 курс; магістратура);

Теоретична фонетика англійської мови (3курс).

Серпень, 1994 – серпень, 1996: асистент кафедри практики англійської мови; вересень, 1996 – серпень, 2004: викладач кафедри практики англійської мови;  вересень, 2004 – червень 2005: старший викладач кафедри практики англійської мови;

серпень 2006 – до тепер: старший викладач кафедри англійської філології.

Подяка “За багаторічну сумлінну працю, значні досягнення у професійній діяльності” (2016).

Напрям наукової діяльності та надруковані статті:

Загальне мовознавство, теоретична фонетика

1. «Woman and Society» : навчально-методичний посібник / Укл. О.І. Голубнича, О.С. Ніжевська – Черкаси : ЧНУ, 2016. – 136с.
  2. Велівченко В.Ф. та ін. Підручник для студентів випускних курсів факультетів іноземних мов вищих закладів освіти України “English for Senior University Students”. Черкаси: Відлуння-Плюс, 2010. – 484с.
  3. Ніжевська О.С., Шапарєва О.В. Theoretical Phonetics of the English Language: навчально-методичний посібник з теоретичної фонетики. Черкаси: 2009. – 122 с.
  4. Teaching Positive Thinking (тематичні тексти для викладачів та студентів І та ІІ курсів) / Укл. І.А. Гук, О.С. Ніжевська, О.Ю. Цимбал – Черкаси: ЧНУ ім. Б.Хмельницького, 2007. – 76с.
  5. Культурологический концепт SOUL/ДУША: опыт концептуального анализа // “Мова і культура”: Матеріали Міжнародної наукової конференції. – Київ: Видавичий дім Дмитра Бураго, 2001. – С. 133-139.
  6. Номинативное пространство слова SPIRIT // Лінгвістичні студії. Випуск ІІІ. – Черкаси, 1999. – С. 45-52.
  7. Практична фонетика англійської мови: Фоностилістика (методичний посібник для студентів ІІІ курсу зі спеціальності «Англійська і ні мецька мови та література») / Укл. О.О. Сіваченко, О.С. Ніжевська, О.П. Прокопенко – Черкаси: ЧНУ ім. Б.Хмельницького, 2002. – 62с.

Наукова робота

У травні 2016 року взяла участь у міжнародній науковій конференції, яка проводилась у рамках «Літньої школи ЄАТА – УАТА» (зокрема брала участь у майстер-класі «Різні стилі та методи навчання дорослих і дітей з використанням моделей ТА»).

Навчально-виховна робота

Цей вид роботи є невід’ємною складовою процесу викладання, а отже проводився постійно під час лекційних і практичних занять із дисциплін, що викладалися, серед студентів третього, четвертого та п’ятого курсів, а також магістрантів ННІ іноземних мов. Творчий доробок студентів у царині художнього перекладу був відображений у вигляді стінної газети, підготовленої до Дня Інституту Іноземних мов. Заохочувала студентів до участі у конкурсах та загальноуніверситетських культурно-просвітніх заходах.

Важливий аспект професійної діяльності – переклад і тісна співпраця з Українською Асоціацією Транзакційного Аналізу (УАТА).

Київ, 2011, науково-практичний семінар з Барбарою Классен (Швейцарія).

Канни, 2013 Міжнародна конференція ЄАТА

Рокбрюн-сюр-Аржан, Франція, 2013, Міжнародна конференція ЄАТА

Мюнхен, 2013

Київ, 2016, Міжнародна Літня Школа ЄАТА.

Київ, 2016, Міжнародна Літня Школа ЄАТА. Доктор Сільвія Шахнер (Австрія).