Киба Людмила Михайлівна

Старший викладач кафедри англійської філології,

Відмінник освіти України

роб.тел.: 8(0472) 37-12-23

kasyaluka@ ukr.net

У 1983 році закінчила Черкаський державний педагогічний інститут, факультет романо-германської філології

В Університеті працює з 1985 року.

Нагороджена Почесною грамотою Національної академії педагогічних наук України,  Почесними грамотами Черкаської ОДА, облради, ЧНУ імені Богдана Хмельницького. Відмінник освіти України

Теоретичний курс «Основи мовної комунікації» (ОКР Спеціаліст)

Практичний курс англійської мови (магістратура, спеціалісти)

Практика англійської мови (1, 4, 5 курси ННІУФСК)

Практична граматика (3 курс ННІУФСК)

Публікації останніх років:

1. У фокусі навчальний контент - Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. Збірник наукових праць. Випуск 6. – Черкаси: Вид. Ю.А. Чабаненко, 2016.

1. Фулбрайтівське коло: сегмент університету - Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції «Черкаському національному університету імені Богдана Хмельницького 95: історія та сучасність», 26 лютого 2016 року.

1. Спеціальна іншомовна освіта студентів-магістрантів: відповідь на виклики інформаційної війни - Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. Збірник наукових праць. Випуск 5. – Черкаси: Вид. Ю.А. Чабаненко, 2015.

1. Створення персонального навчального простору як один з шляхів формування культуровідповідної особистості студента - Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. Збірник наукових праць. Випуск 5. – Черкаси: Вид. Ю.А. Чабаненко, 2015.

1. Фахова іншомовна освіта студентів-магістрантів: акценти ХХІ століття –  «Вища школа: сучасні тенденції розвитку», Збірка тез доповідей Міжнародної науково-практичної конференції 24 квітня 2015 року, Черкаси, 2015.

1. Спеціальна іншомовна освіта студентів-магістрантів:Ракурси навчання політкоректності - Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. Збірник наукових праць. Випуск 3. – Черкаси: Вид. Ю.А. Чабаненко, 2014.

1. Комунікативні аспекти виборчих технологій (за матеріалами колективного проекту студентів-магістрантів “Elections in the USA”) - Актуальні проблеми менталінгвістики : збірник статей за матеріалами VII міжнародної наукової конференції. – Черкаси: Ант, 2011.

1. Інтегрування завдань із теорії мовної комунікації у навчання розмовної англійської мови - Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. Збірник наукових праць. Випуск 2. – Черкаси: Вид. Ю.А. Чабаненко, 2011.

1. Огляд існуючого стану сучасного електронного навчального середовища (іноземна мова) - Вітчизняна філологія: теоретичні та методичні аспекти вивчення. Збірник наукових праць. Випуск 3. – Черкаси: Вид. Ю.А. Чабаненко, 2012.

1. Спеціальна іншомовна освіта студентів-магістрантів: розпізнавання маніпулятивних прийомів розмовного тероризму - Актуальні проблеми менталінгвістики : збірник наукових праць / МОН України. Черкаський національний ун-т імені Б. Хмельницького; Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України; Мінський держ. лінгвістичний ун-т; Рязанський держ. ун-т ім. С.Єсеніна; кафедра російської мови Узбецького держ. ун-ту світових мов; відп. ред. Л.В. Корновенко – Черкаси: Видав. Чабаненко Ю.А., 2013.

1. Іншомовна освіченість дорослих як один з параметрів оцінки якості суспільства сталого розвитку – Сучасні тенденції розвитку освіти дорослих: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (24 – 29 березня 2013 року, Черкаси) – Черкаси, 2013.

1. До питання навчання магістрантів другої іноземної мови як спеціальності – сучасна філологія, методика викладання іноземних мов та теорія і методика професійної освіти у міжнародному просторі мови та культури: Збірка матеріалів І Всеукраїнської науково-практичної Інтернет-конференції (14 березня 2012 р., м. Черкаси). – Черкаси: ФОП Велівченко В.О., 2012.

1. Проблеми навчання дорослих іноземної мови – Освіта дорослих як фактор розвитку дорослої людини в умовах сучасних соціальних змін: Матеріали Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції (21-23 березня 2012 року, Черкаси) – Черкаси, 2012.

1. Іншомовна освіченість дорослих  як один з параметрів оцінки якості суспільства сталого розвитку – Сучасні тенденції розвитку освіти дорослих: Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції (24 – 29 березня 2013 року, Черкаси) – Черкаси, 2013.

1. Педагогічна Варшавська мелодія: перші скрипки українсько-польського дуету / Педагогічна Варшавська мелодія: перші скрипки українсько-польського дуету / К. Касярум, Л. Киба // Нова доба. – 2012. - № 53-54.

1. Велівченко В.Ф. et al. Англійська мова для студентів старших курсів університетів. Підручник. Гриф МОН. – Черкаси: Відлуння-плюс, 2010.

1. Інститут іноземних мов: перспективи майбутнього крізь призму минулого та реалії сьогодення / Л. Швидка, І. Яковлєва, Л. Киба // Рідна школа. – 2011. - № 10 (982).

1. Міжнародні виміри інституту іноземних мов Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького /Л. Киба // Рідна школа. – 2011. - № 10 (982).

Співредактор третього спеціального випуску American Journal of Educational Research – «Забезпечення якості вищої освіти» (англ. мовою, видається в США)

Авторський редактор (Author’s Editor) монографії  “Conceptual framework for improving the mathematical training of young people” :Tarasenkova, N. (Ed). (2016). Conceptual framework for improving the mathematical training of young people: Monograph. In L. Kyba (A. Ed.). Budapest, Hungary: SCASPEE.