Ришкова Анастасія Вячеславівна, викладач кафедри німецької філології

Телефон: (80472) 453095

Диплом спеціаліста, Черкаський державний університет ім. Б. Хмельницького

Дисципліни викладання

Німецька мова (4-6 курси)

Психолінгвістика (4 курс)

Професійна діяльність та нагороди

Сертифікат Гете-Інституту про участь у воркшопі „Europa? Ich will es wissen” (грудень 2015)

Дослідницькі інтереси та публікації

Когнітивна ономасіологія, словотвір німецької мови, психолінгвістика

1. Мотиваційні типи композитних найменувань осіб у сучасній німецькій мові // Мовознавчий вісник: Зб. наук. пр. / МОН України. Черкаський нац. ун-т ім. Б. Хмельницького; Відп. ред. Г.І. Мартинова. – Черкаси, 2010. – Вип. 11. – С. 40-44.
  2. Пропозиційно мотивовані композитні найменування осіб у сучасній німецькій мові // Вісник Черкаського університету: Серія «Філологічні науки» – Черкаси, 2011. – №213. – С.43-48.
  3. Змішана мотивація композитних найменувань осіб у сучасній німецькій мові // Вісник Черкаського університету: Серія «Філологічні науки» – Черкаси, 2012. – №27 (240). 2012 – С.37-42.
  4. Асоціативно-метафорична мотивація композитних найменувань осіб у сучасній німецькій мові // Наукові праці Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка: Філологічні науки. Випуск 29. – Кам’янець-Подільський : "Аксіома", 2012. – С.153-156.
  5. Мотиватори рівня кількості в складі сучасних німецьких композитних найменувань осіб // Мовознавчий вісник: Зб. наук. пр. / МОНМС України. Черкаський нац. ун-т ім. Б. Хмельницького; Відп. ред. Г.І. Мартинова. – Черкаси, 2012. – Вип. 14-15. – С.181-185.
  6. Зооморфная метафора в немецких композитных наименованиях лиц // Проблемы современной науки: сборник научных трудов: выпуск 8. Часть 2. – Ставрополь : Логос, – С.23-28.
  7. Die oppositive Unterart von der propositionalen Motivation der deutschen zusammengesetzten Personenbezeichnungen // Німецька мова в Україні: традиції та перспективи розвитку = Deutsche Sprache in der Ukraine: Kontinuitäten und Entwicklungen: Матеріали XXIII Міжнародної науково-практичної конференції Асоціації українських германістів (4-6 жовтня 2016 р.). – Львів : ПАІС, 2016. –C.141-142.