Поліщук Надія  Миколаївна, кандидат філологічних наук, доцент кафедри німецької філології

Корпус 3, к. 410
Телефон: 8 (0472) 33-08-63

Кандидат філологічних наук, аспірантура у Київському національному лінгвістичному університеті
Дипломований  германіст, Лейпцігський  університет ім. К. Маркса (Німеччина)

Дисципліни викладання
Практична фонетика  (1-3  курси)
Теоретична  фонетика (3 курс)
Теоретична граматика (4 курс)
Компаративістика (4 курс)
Австрійський і швейцарський  варіанти німецької мови (5 курс, магістратура)
Член Вченої ради Навчально-наукового інституту іноземних мов

Професійна діяльність та нагороди
Почесна грамота Черкаської обласної ради
Почесна грамота за високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у реалізації державної політики у сфері вищої освіти та з нагоди Дня науки, 2017.

Почесна грамота Міністерства освіти та науки та ін.

Fortbildung für ausländische Deutschlehrerinnen und Deutschlehrer, Göttingen, Goethe-Institut (31.01.2004)

Vielfertigkeiten, Kiew, Goethe-Institut (28.02.2003)

Відмінник освіти України, 2001
Fortbildung für ausländische Deutschlehrerinnen und Deutschlehrer, Bonn, Goethe-Institut (28.08.1999)

Дослідницькі інтереси:
Діалектологія німецької мови
Порівняльна граматика німецької та української  мов
Проблеми варіативності сучасної німецької мови
Farbadjektive im Deutschen und Ukrainischen
Konsonantische Lautung des Zürcher Dialekts
Vokalische Lautung des Zürcher Dialekts
Lexikalisch-semantische Kombinierbarkeit des Substantivs Stimme im nominalen Bereich та ін.

Опубліковані праці:

1. Поліщук Н.М. Familiennamen im Deutschen und im Ukrainischen / Н.М. Поліщук // Sternstunden der deutschen Sprache in der Ukraine : Матеріали XXIV Міжнародної науково-практичної конференції Асоціації українських германістів (29-30 вересня 2017 р.). - Чернівці, 2017. - С. 102 - 103.
  2. Поліщук Н.М. Selbständige Arbeit im Fach Praktische Phonetik in der Anfangsstufe / Н.М. Поліщук // Актуальні питання германістики та перекладознавства : збірник тез Всеукраїнської науково-практичної конференції. – Черкаси : ЧНУ ім. Б Хмельницького, 2017. – С. 105–106.
  3. Поліщук Н.М. Просторове значення назв особи в німецькій і українській мовах / Н.М. Поліщук// Збірник тез ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (10 березня 2017 р.) : Фундаментальні та прикладні дослідження : сучасні науково-практичні рішення та підходи. – Баку-Ужгород-Дрогобич : Посвіті, 2017. – с. 508–509.
  4. Polistschuk, Nadija Lokale Bedeutung   der  Personenbezeichnungen / N. Polistschuk // Deutsche Sprache in der Ukraine:  Kontinuitäten und Entwick-lungen: матеріали міжнародної науковопрактичної конференції ( Львів, 04-06 жовтня 2016). – Львів: ПАІС, 2016 – С. 132-134.
  5. Поліщук Н.  Аудіокнига на заняттях з практичної фонетики німецької мови (початковий етап) / Н. Поліщук // Інновації в  освіті: сучасні підходи до професійного розвитку вчителів іноземних мов: матеріали V Міжнародної науково-практичної конференції ( Ніжин, 22-23 червня 2016) / М-во освіти і науки України. – Ніжинськ. держ. ун-т ім. М. Гоголя-Ніжин, 2016. – С. 88-90.
  6. Polistschuk, N. Diminutiva in Poesie und Prosa // Матеріали науково-практичної конференції (30 березня – 1 квітня 2016 р.): Україна і світ: діалог мов та культур. – К. : Київський національний лінгвістичний університет, 2016
  7. Polistschuk, N. Wortbildung und Semantik der Diminutiva // Матеріали ХХІІ Міжнародної науково-практичної конференції Асоціації  українських германістів (6 жовтня – 8  жовтня 2015 р.): Ukrainische Germanistik und Kulturdialog. – Lwiw : Nationale Iwan-Franko-Universität, 2015. – S. 158-159
  8. Polistschuk, N. Diminutiva im Deutschen und im Ukrainischen: wortbildender Aspekt // Збірник тез XIV Міжнародної науково-практичної конференції (27.03.2015) : Каразінські читання : Людина. Мова. Комунікація. – Харків : Харк. нац. ун-т ім. В. Каразіна, 2015.
  9. Поліщук Н.М. Wortbildung und Semantik der Diminuta im Deutschen und im Ukrainischen / Н.М. Поліщук // Збірник тез ХХІІ конференції Асоціації українських германістів «Українська германістика в діалозі культур». – Львів, 2015. – С. 158-159
  10. Поліщук Н.М. Farbadjektive im Deutschen und im Ukrainischen / Н.М. Поліщук // Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції [„Україна і світ : діалог мов і культур” 19-21 березня 2014 р.] / М-во освіти і науки України, Київський національний лінгвістичний ун-т. – Київ, 2014
  11. Поліщук Н.М. Фразеологізми з компонентом HAUS / ХАТА в німецькій і українській мовах / Н.М. Поліщук // Матеріали IV Міжнародної науково-практичної конф. [„Інновації в освіті: сучасні підходи до професійного розвитку вчителів іноземних мов”, 19-20 червня 2014 р.] / М-во освіти і науки України, Ніжин. держ. пед.. ун-т ім. М. Гоголя. – Ніжин, 2014
  12. Поліщук Н.М. Denominale Farbadjektive im Deutschen und im Ukrainischen / Н.М. Поліщук // Україна та німецькомовні країни в діалозі літератур, мов та культур: матеріали XX Міжнародної науково-практичної конференції Асоціації українських германістів. – Львів: ПАІС, 2013.
  13. Поліщук Л.М., Поліщук Н.М. Текстові ситуації для середнього та старшого етапів навчання німецької мови в середній загальноосвітній школі / Л.М. Поліщук // Черкаси : ЧДПУ, 1993. – 51 с.