Заїковська Оксана Михайлівна, доцент, кандидат філологічних наук

роб.тел.: 8(0472) 45-30-95

1994 – 1999 – ЧДУ ім. Б.Хмельницького, диплом спеціаліста, кваліфікація “вчитель англійської і німецької мови та літератури”
1999 – 2001 – ЧНУ ім. Б.Хмельницького, диплом магістра з відзнакою, кваліфікація “магістр філології, викладач англійської і німецької мови та літератури”
2008 – 2012 – Інститут літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України (аспірантура)

травень 2014 – успішний захист дисертації зі спеціальності 10.01.04 – Література зарубіжних країн

Практика англійської мови (4 курс)
Практична граматика англійської мови (3курс)

Література Англії та США

Листопад, 2001 – серпень, 2002: асистент кафедри іноземних мов;
вересень, 2002 – січень, 2008: викладач кафедри практики англійської мови;
вересень, 2008 – січень, 2016: старший викладач кафедри практики англійської мови;

лютий, 2016 – до тепер: доцент кафедри практики англійської мови.

Сертифікат з Америкознавства “National Identity” (2007)

Напрям наукової діяльності та надруковані статті:

зарубіжна література
література Канади

1. Заїковська О.М., Бунь Т. М. Становлення концепту «національна ідентичність» у канадському літературному дискурсі / Оксана Заїковська, Тетяна Бунь // Zbiór artykułow naukowych. Konferencji Miedzynarodowej Naukowo-Praktycznej “ Filologia, literatura, socjologia i kulturoznawstwo. Nauka wczoraj, dziś, jutro. “ – Warszawa: Wydawca: Sp.zo.o. «Diamond rading tour», 2017. – Str. 13–16.
  2. Оксана Заїковська, Тетяна Бунь Творчість Дугласа Коупленда: історико-літературознавчі інтерпретації / Оксана Заїковська, Тетяна Бунь // Zbiór artykułow naukowych. Konferencji Miedzynarodowej Naukowo-Praktycznej “ Filologia, literatura, socjologia i kulturoznawstwo. Nauka wczoraj, dziś, jutro. “ – Warszawa: Wydawca: Sp.zo.o. «Diamond trading tour», 2016. – Str. 10– 13.
  3. «Family Values» : навчально-методичний посібник / Укл. О.М. Заїковська. – Черкаси : ЧНУ, 2015.1. «Family Values» : навчально-методичний посібник / Укл. О.М. Заїковська. – Черкаси : ЧНУ, 2015.
  4. Пашіс Л.О. та ін. Навчально-методичний посібник “English for Advanced Learners” для студентів ІV курсу. Черкаси: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, 2015. – 502 с. (31,06 др. арк.)
  5. Заїковська О. Творчість Дугласа Коупленда: покоління у пошуку ідентичності. – / О. Заїковська / Постколоніалізм. Генерації. Культура / За ред. Т. Гундарової, А. Матусяк. – Київ : Лаурус, 2014. – С. 220−229
  6. Заїковська О. М., Лєвочкіна С.В.  Course Materials in Grammar: Syntax: навчально-методичний посібник з практичної граматики. Черкаси: 2013. – 122 с. (7,8 друк. ар.)
  7. ЗаїковськаО.М. The Elements of National Identity in Douglas Coupland’s Novel “Generation X:Tales for an Accelerated Culture // The Elements of National Identity in Douglas Coupland’s Novel “Generation X: Tales for an Accelerated Culture” / O. Zaikovska / European Applied Sciences. – Stuttgart: ORT Publishing, 2012. − № 1. – P. 347−249. (0,26 друк. ар.)
  8. Роман канадського письменника Дугласа Коупленда як зразок гіпертексту // Наукові записки Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди: Серія літературознавство. Випуск 2 (58). Частина перша. – Харків: ППВ Нове слово, 2009. – С. 127-133.
  9. Особливості гіпертексту як відображення епохи постмодерніті // “Східнослов’янська філологія: від Нестора до сьогодення”: Матеріали Міжнародної наукової конференції. – Горлівка: Видавництво ГДПІІМ, 2008. – С. 183-185.
  10. Гіпертекст у літературі кінця ХХ початку ХХІ століття // Вісник Черкаського університету: Філологічні науки. Випуск 107. – Черкаси, 2007. – С. 80-86.
  11. Тенденції розвитку англо-канадської літератури (від романтизму до постмодернізму) // Наукові праці Кам’янець-Подільського державного університету: Філологічні науки. Випуск 10. Том 1. – Кам’янець-Подільський: Абетка – НОВА, 2005. – С. 85-92.
  12. Художня форма “Покоління Х ”у сучасній канадській літературі // Літературний дискурс: генезис, рецепція, інтерпретація (літературознавчий, культурологічний і методичний аспекти): Зб. мат.-лів міжнародної конф. / За ред. Ю.І.Ковбасенка. – К.: УАВЗЛ, 2003. – С. 192.