Випуск - 2019

Останні новини

Випуск - 2019

Дорогі мої випускники-бакалаври 2019!

Вітаю вас із завершенням іще одного важливого етапу – отриманням диплома бакалавра! Дехто ще продовжить навчання, інші ж попрощаються з альма-матер і будуть реалізовувати свої вміння й таланти уже в реальному житті. Дякую вам за два незабутні роки, які ми провели разом, опановуючи тонкощі німецької мови й перекладу. Проте це не єдине, чому ми навчилися. І я говорю МИ, бо я навчала вас, а ви – мене. Дякую за самовіддачу, за гарний настрій, за отриманий досвід, за обмін думками.

Згадую наше знайомство, як уперше із хвилюванням відчинила двері аудиторії, де сиділа моя 512, а далі і моя 513, пам’ятаю ваші зацікавлені й дещо сором’язливі погляди. Я безумовно сумуватиму за вами і вашою нестримною енергією. Бажаю кожному знайти своє місце, реалізуватися сповна і бути щасливими. Цінуйте кожну мить і любіть життя!

Щиро ваша

Юлія Опанасенко,

викладач кафедри теорії та практики перекладу

 


Дорогі мої незабутні і неповторні випускники групи 4-Ж!

Наше знайомство з вами почалося 1 вересня 2016 року, і з тих пір я маю радість спілкування з Вами! Впродовж цих незабутніх трьох років Ви були моєю надією, підтримкою і натхненням. Я знала, що будь-яка справа за яку Ви беретесь, буде успішною. Я дуже ціную почуті від Яніти слова – «Ви скажіть, що треба, а ми-все зробимо», які ніколи не розходилися з ділом. Дякую всім, хто наполегливо працював у студентській раді – Діані, Аліні, Яніті, Аліні та Дімі. Ви зуміли виховати і наступне покоління, яке підтримує започатковані Вами традиції.

         Згадуючи наші з Вами заняття, хочеться сказати, що я не зустрічала ще студентів, які б перевершили Вас своєю наполегливістю, старанністю чи працелюбністю. Ваші переклади були завжди оригінальними, витонченими і вишуканими, кожна презентація відображала багатство Вашого внутрішнього світу, кожна репліка демонструвала зважену і мудру життєву позицію.

         Вірю, що Ви зможете здолати будь-які труднощі у своєму житті, без турбулентності людина не оцінить краси польоту в спокійному режимі, без глибоких, а інколи і депресивних переживань не можливий особистісний ріст і розвиток. Без пізнання власної особистості неможливе пізнання світу. Бажаю Вам насолоджуватися життям вповні, творити, а іноді і витворяти. Хочу мати можливість милуватися Вашими художніми роботами та фото з незвіданих країв, читати Ваші твори і бестселери у Вашому перекладі. Не зупиняйтеся на досягнутому! Розвивайтесь! Будьте щасливими!

         Бажаю Вам особистого щастя, натхнення, здійснення мрій, успіхів, вдалої кар’єри та творчих звершень, кожному знайти свою стежину в житті, постійного прагнення до самовдосконалення, самореалізації, здійснення планів, задумів і мрій, благополуччя, радості, щастя і мирного неба над головою, здійснення омріяного, успіхів у сьогоденні і майбутті, радості відкриттів і нових перемог! Хай Вас любить доля!

З повагою і безмежною любов’ю,

Людмила Калюжна

 

Сьогодні колишні першокурсники отримують дипломи – один із перших та найважливіших документів  дорослого життя. Він – путівка у самостійний світ, де набуті знання все частіше ставатимуть у нагоді та відкриватимуть перед нові можливості та перспективи.   

Завжди пам’ятайте і гордіться тим, що ви  випускники  Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Навчально – наукового інституту іноземних мов.  Прославляйте рідну alma mater славетними вчинками та корисними справами.

Зичимо вам творчого натхнення, наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях, здійснення усіх ваших мрій і життєвих планів. Нехай ваші молоді серця наповняться святковим настроєм і радістю вступу на ниву дорослого життя.

Завідувач кафедри фонетики і граматики англійської мови,

доц. Кравченко Таміла Миколаївна


Життя іде і все без коректур.
І час летить, не стишує галопу……
Не знаю я, що буде після Вас,
в які природа убереться шати.
Єдиний, хто не втомлюється, – час.
А Ви живі, Вам треба поспішати.
Зробити щось, лишити по собі,
а ми, нічого, – пройдемо, як тіні,
щоб тільки неба очі голубі
цю землю завжди бачили в цвітінні…..
Життя іде і все без коректур,
і як напишеш, так уже і буде.
Але не бійся прикрого рядка.
Прозрінь не бійся, бо вони як ліки.
Не бійся правди, хоч яка гірка,
не бійся смутків, хоч вони як ріки.
Людині бійся душу ошукать,
бо в цьому схибиш – то уже навіки.
­­~ Ліна Костенко

 

Шановні випускники!

Щиро вітаю Вас з успішним складанням державних іспитів та отриманням диплому Бакалавра!

Сьогодні кожен з Вас відчуває смак перемоги, адже Ви відвідали багато курсів, вивчили багато дисциплін та склали багато іспитів. Одним навчання давалося порівняно легко, для інших – стало періодом важких випробувань, коли доводилося кропітливо працювати вдень і вночі, щоб нарешті бажана оцінка могла милувати око в заліковці.

Цей день назавжди закарбується в пам’яті: ошатне вбрання, квіти, привітання рідних та друзів, а головне – в руках тримаєте диплом, до якого так довго йшли.

Я Вам бажаю міцного здоров’я та процвітання, нехай роки, проведені у стінах університету стануть трампліном до успішної та якісної професійної діяльності. Цілий світ відкриває Вам двері, доріг багато, але який би Ви шлях не обрали, живіть чесно та гідно і ніколи не зраджуйте своїй мрії, шануйте батьків та не забувайте про свій університет, адже Вам тут завжди будуть раді, особливо на День Інституту.

Пам’ятайте, вища освіта не закінчується дипломом Бакалавра, завжди є можливість навчатися далі, адже диплом Магістра у сучасному світі дасть змогу розширити горизонти Вашої професійної діяльності.  Саме тому запрошую Вас до магістратури ННІІМ.

 

З побажанням успіху,

доцент кафедри практики англійської мови

Заїковська Оксана Михайлівна

 

 

 

 

        

Студентки спеціальності Філологія (Мова і література (німецька)) – цілеспрямовані, активні, старанні, талановиті, позитивні, а отже, успішні особистості. Застосування нових форм роботи на занятті «Практика німецької мови», завжди знаходило в групі зацікавлені відгуки та креативні рішення. З Вами приємно співпрацювати. Дякую Вам за доброзичливу атмосферу, яку ви створюєте навколо себе!

Окремо хотілося б висловити вдячність старості групи (Альоні Обіденко) за відповідальність, старанність та завзяту наукову діяльність. Альона, Ви надійна студентка, на яку завжди можна покластися))

Дякую нашим ініціативним студенткам: Оксані Мураховській, Анастасії Сіденко, Анастасіїї Тетеріній та Діані Шишковській за активну участь у громадському житті університету. Ви – прикраса нашої спеціальності на всіх заходах.

Дорогі випускниці, нехай доля буде прихильною до Вас! Реалізуйте всі свої задуми найближчим часом! Будьте рішучими, енергійними
й наполегливими! Бажаю Вам щасливого майбуття!!! (завідувач кафедри німецької філології, доцент В. А. Тесля)

 

Студентки 4 курсу відділення німецької філології запам'ятаються мені як дуже старанні і наполегливі у навчанні, дисципліновані, ввічливі, відповідальні, активні у студентському житті. За роки навчання в університеті вони стали справжніми філологинями, серед яких є і мої зірочки-діалектологині, якими я особливо пишаюся і яким я щиро дякую за успішну співпрацю у науковому гуртку з проблем німецької діалектології: Альоні Обіденко, Наталії Марчук, Оксані Мураховській, Анні Берліменко, Діані Шишковській. Хай усім нашим випускницям щастить на життєвій дорозі. (доцент Н. М. Поліщук)

 

Мої неперевершені студенти-випускники!

Згадайте наше перше заняття з практики мови. Якими очима Ви на мене дивилися, коли ми починали з алфавіту, опановували відмінювання дієслів та говорили на тему «Meine Familie». З кожним днем для Вас тут відкривався новий світ німецької мови, який кликав Вас рухатися і іти далі. Яким складним здавалося перше відзняте Вами відео. Та воно було особливим, байдуже, що містило декілька помилок. Але для 1 семестру 1 курсу – це був великий крок вперед. Я не можу із Вас виділити когось окремо, бо Ви для мене ціла єдина неперевершена група, яка завжди могла ставила перед собою цілі і успішно їх долала.  Гадаю, що Ви усі утвердилися як особистості, реалізували себе творчо. Та головне: Ви отримали тут знання, які нестимете далі у світ. Ви це зробили, Ви великі молодці!

Ваша Леся Олександрівна

 

 

Ви дорослі, красиві, натхненні,

Кращі з кращих на цілій землі.

Не тримайте синицю у жмені,

Хай вас кличуть удаль журавлі.

Ви до мрій своїх линьте крилато,

Не спиняйтеся, щоб не було...

Хай удачі в вас буде багато

І людське зігріває тепло.

А життя – це робота і диво.

В нім печалі і радощі є.

Йдіть упевнено, вперто, сміливо,

Вибирайте найкраще, своє!

Але, щоб усміхнулося небо

І удача жадана прийшла,

Самостійно трудитися треба,

Наполегливо, в поті чола.

Бо життя – це серйозно, не жарти,

Що посієте – те й зберете.

Манни з неба чекати не варто,

Ви завжди пам'ятайте про це!

 

Снісар Анна Вікторівна

 

                                                         

SP Simple Map